Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuality

Příspěvky

Hledáme nové pomocné trenéry

1. 9. 2016

Hledáme nové pomocné trenéry pro děti předškolního věku !

Jsi sportovně založený, máš kladný a pozitivní přístup k dětem, zkušenosti s dětským kolektivem, jsi akční člověk ? Pokud jsi navíc prošel atletikou, jsi ten pravý kandidát na pomocného trenéra v našem klubu.

Požadujeme: ...
- především kladný přístup k dětem
- ochotu se naučit novým věcem
- schopnost předávat hravou formou nové věci dětem
- maximální zodpovědnost, ochotný přístup k trénování, časová flexibilita pro trénink úterý odpoledne 
- dobrou fyzickou zdatnost
- věk 16 let - 50 let
- navíc ochotu pomáhat při organizaci našich akcí a závodů

Pokud máš zájem přijít mezi naší trenérskou partu, ozvi se na tel. 734 32 14 14 nebo emailem lucie.markuskova@gmail.com

Více informací o našem atletickém klubu www.triatletkv.cz

 

skolka-micovka-201.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

City triatlon pro naše barvy velmi úspěšný

31. 8. 2016

Víkendové triatlonové klání v Karlových Varech pro náš klub samozřejmě znamenalo účast ! V sobotu dopoledne se na start dětského duatlonu na Rolavě postavili naši nejmenší. Děti od 2 let do 14 let absolvovali lehký duatlon ve složení běh - kolo - běh. Tady je třeba vyzdvihnout hlavně všechny výkony, které děti podaly, protože bylo opravdu velké horko a tak 3 disciplíny za sebou, nebyly nikterak jednoduché. Na stupních vítězů jsme viděli více než desítku našich závodníků, ale nutno podotknout, že nás hlavně těší účast našich dětí, kterých bylo přes 20 !

Po obědě vystřídal dětský duatlon Český pohár v triatlonu. Zde už si troufla šestice našich závodníků. Skok do vody, první plavecký úsek, druhá disciplína a závěrečný třetí běh. Tady už to o výkonech bylo,protože tradičně není triatlon tak nabitý jako atletika, ale sjíždějí se na Český pohár v triatlonu kvalitní mladí závodníci ze všech koutů ČR a především ze specializovaných triatlonových klubů, za což my se nepovažujeme a asi ani nechceme. Naši závodníci jsou ryzí atleti, kteří válí na dráze a přitom občas v týdnu potrénují s trenérem Dvořákem plavání a většinou na kole jezdí samostatně dle svého uvážení, příp. s trenérem. Ale zpět k výsledkům, protože se nám opravdu podařilo několik krásných umístění.

 V Českém poháru v triatlonu mládeže tedy: 

1. místo Eliška Kučerová 

1. místo Adéla Bönischová 

3. místo Veronika Šalátová 

3. místo Robert Kučera

5. místo Lukáš Hamata

18. místo Šimon Kraft

Odpoledne pak následovala soutěž OPEN triatlonu a štafet. V OPEN závodě jsme viděli několik známých tváří KV triatlonu a také několik odvážných rodičů z našich řad, klobouk dolů před všemi a jejich výkony ! Štafeta Triatletu složená z trojice kvalitních závodníků Potužník, Szewieczek a Sedněv obsadila krásné 2. místo !!!

Všem gratulujeme a děkujeme za parádní reprezentaci !

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Jubilejní 30. ročník Dvořákových okruhů

23. 8. 2016

Závod proběhnul za ideálních povětrnostních podmínek. Zúčastnilo se 58 běžců. Společná vzpomínka na běžce Zdeňka Birku, Sašu Dvořáka a Jirku Pelce a položení květin na místě startu. Závodu od počátku až do cíle vévodil Kuba Coufal. V kategori žen jsme viděli nejen vítězství, ale vcelku vyrovnané výkony dalších žen. Kuba Coufal zaběhnul i velmi slušný čas, byť TR Romana Skalského neohrozil. Výsledky jsou z důvodu hlavního účelu bez pořadí, jsou však chronologicky srovnané.

Trať dospělých je tradičně 6,8km /2 okruhy/, mládež jeden okruh, tedy 3,4km

Hlavní rozhodčí a ředitel závodu : Oldřich Dvořák

Výsledky v celém příspěvku. 

 

dvorakovy-okruhy.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Poslední letní soustředění s našimi nejmladšími

15. 8. 2016

Jeden srpnový týden jsme také strávili na dalším soustředění, tentokrát ne na horách, ale v Žihli u Žlutic. V areálu školy přírodě  jsme již po několikáté byli moc spokojeni a 40 dětí si celý týden skvěle užívalo, ikdyž počasí mělo do letního celkem daleko. Nevadí, i tak to bylo fajn a pěkně jsme si zasportovali. 

Poděkování všem trenérům za trpělivost a 24 hodinový přístup k dětem !!!

Fotky v hojném počtu jsou k dispozici na rajčeti 

img_3933.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Pozvánka na Dvořákovy okruhy 2016

4. 8. 2016

Pozvánka na 30. ročník Dvořákových okruhů a 26. ročník Memoriál Zdeňka Birky

Neděle 21.8.2016, start v 17,30 hodin Místo: Karlovy Vary, Tuhnický les, chata Na Skalce /vyhlídka na závodiště/

Trať: 6,8 km (2 okruhy), pro žactvo do 15 let 3,4 km (1 okruh) Trať je vedena po asfaltových a zpevněných lesních cestách.

Startovné 20 Kč

Závod je přátelským setkáním a vzpomínkou na zesnulého mladého atleta, který zemřel po pádu z kola u Andělské Hory, ale i na další naše kamarády, kteří nám fandí už jen shora. Bez vyhlášení výsledků, každému závodníkovi bude sdělen dosažený čas. Výsledky / časy budou ofoceny už na místě a k dispozici na FcB a www.triatletkv.cz. TR Roman Skalský 21:34 /1999/.

 
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

CUBE Triatlon Waldershof

2. 8. 2016

Už v květnu 2016 jsme od pořadatelů z německého Waldershofu dostali milou pozvánku na CUBE dětský triatlon. A tak jsme se hned po soustředění vydali v červenci na zkoušku na triatlon do Německa. Z Karlových Varů necelá hodinka cesty, tak proč to nezkusit. 

Šestice našich mladých závodníků si vedle velmi dobře. Již zkušená Eliška Kučerová a RObert Kučera soutěží již pravidelně v triatlonu, takže tam se očekávalo od nich asi nejvíce, ostatní především chtěli zkusit a zúročit naše plavecké kurzy a i to, že umí slušně na kolech. Kromě Eliška a Robíka všichni naši startovali s horskými koly, dva jmenovaní mají kola silniční. 

Jak je v Německu bežné závodníci měli velmi kvalitní výbavy, přes triatlonové dresy od těch nejmenších po silniční speciály s loukotěmi. Nicméně, není třeba se nechat zastrašit výbavou! 

Rozhodně patří pochvala všem, protože všichni závodili skvěle, kdo si triatlon někdy zkusil ví, že 3 disciplíny plavání, kolo a běh není lehké spojit a ve všech 3 disciplínách podat slušné výkony. 

A tak nejmladší Toník Bönisch si doběhl skvělým závěrečným během pro 3. místo, Nelinka Trinerová 5. místo a Adélka Bönischová 6. místo, obě dvě skvělé kolo a běh také - na plavání ještě zapracujeme. Co mě osobně velmi těší, že Adélka, která v zimě ještě neuměla plavat, zvládla v přírodním koupališti s přehledem 50 m a byla po plavání v 10. V další kategorii pak celý trojboj absolvovala Eliška Kučerová, kdy jí čekalo v závěru na prvenství doběhnout německou závodnici a podařilo se. Verča Šalátová po výborném plavání, měla samozřejmě těžší ulohu s horským kolem, ale nedala se a závěrečný běh . byl opět velmi slušný, nakonec v cíli 8 místo ze všech 18 dívek v kategorii. Mezi chlapci pak skvěle zajel Robert Kučera, který obsadil 3. místo. 

Nakonec určitě stojí za zmínku, že pořadatelé připravili pro děti velmi hezký závod, velmi profesionální (ač určitě profesionálové nejsou) přístup, kontrola do depa velmi dukladna - helmy, převody, kola. Každý z pořadatelů ochotný vysvětlit nám informace ohledně tratí, nepanovala žádná nervozita a stres. Klobouk dolů. Příští rok se určitě zúčastníme znovu a já věřím, že v hojnějším počtu. 

Fotky na rajčeti zde 

Výsledky zde

Všem závodníkům velká gratulace !!! A rodičům díky za účast !!!

Lucie Markusková 

img_0860.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Pokračování na Božím Daru

1. 8. 2016

Od soboty 30.7.2016 se naše nejstarší skupina trenéra O. Dvořáka taktéž připravuje na druhou část sezony na Božím Daru. 21 závodníků se bude týden snažit naladit se na další závody a získat opět po volnu kondici. 

David Novotný nás bude pravidelně zásobovat videem, trenér připravuje fotky. 

Fotky zde

Video 1. den zde

Video 2.den zde, další videa jsou k dispozici na youtube

 

13926043_1197643550286505_3362142595536278804_o.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Letní soustředění na Božím Daru

30. 7. 2016

V neděli 24.7. jsme zahájili první letní soustředění na Božím Daru. Čeká nás necelý týden tréninku, zábavy a soutěží. Děti braly sebou i horská kola. 27 závodníků se bude připravovat na další část sezony. 

Neděle 24.7. - příjezd v 15,00 hodin, 16,00 porada, 16,30 - 17,45 první lehký trénink na ježíškově cestě, 18,30 večeře pečené kuře a rýže 

Pondělí 25.7. - ranní výběh v 7,30 - 3,5 km pro dobrovolníky s Péťou, v 8,15 snídaně, 10,00 cyklovýlet 13 - 26 km podle zdatnosti dětí, 12,30 oběd kuřecí řízek a brambor, frankfurtská polévka, 15,30 - 17 trénink, 18,00 večeře kuř. plátek s ryží s houbovou omáčkou, 19 - 20 bazén, sauna, vířivka v hotelu, 20 - 21 fotbálek

Úterý 26.7. - budíček 7,45, snídaně 8,15, 10,00 běžecký trénink, oběd 12,30 výborná rajská italská polévka s noky, těstoviny se smetanovou omáčkou a kuř. masem, odpoledne výběh na ježíškovu cestu společně se zápisníčkem na úkoly u jednotlivých boudiček, 18,00 večeře hovězí maso, omáčka, brambory, 19 - 20 bazén, sauna, vířivka

Středa 27.7. - ranní výběh zrušen kvůli nepřízni počasí, 10,00 běžecký trénink, 12,30 oběd zeleninová polévka s těstovinou, rybí prsty kaše, zelenin. salát, odpoledně mělo být kolo, ale přesouvá se na čtvrtek - bohužel dneska hodně od oběda pršelo, alespoň jsme dali výlet na rašeliniště a poté výběh směr hotel, 18,00 večeře - knedlíky s rajskou omáčkou a koule s ml. masem, 19 - 20 bazén, sauna, vířivka 

Čtvrtek 28.7. - snídaně, v 10,00 hodin běžecký trénink nácvik štafety a odrazová cvičení, 12,30 oběd květáková polévka a kuřecí plátek s rýží a rajskou - italskou omáčkou, odpoledne výlet na kole 1. skupina Markusek 13 km ježíškova cesta - 2. skupina Triner - náročnější terén 29 km (celkově 15 km nastoupaných - závěrečných 9 km do kopce) - všechny děti naprosto perfektně !  Večeře 18,30 - 19, 19 - 20 vířivka, bazén, sauna 

Pátek 29.7. - 7,30 výběh před snídaní 3 km - lehounce, 8,15 snídaně, 10,00 lehký trénink, soutěže, 12,30 oběd šunkofleky, kapustová polévka, 13 - 14 hry na hřišti, 14 - 15,30 odjezd 

Fotky na rajče kompletně doplněny. 

Fotky zde

Krásný týden plný trénování a zážitků je za námi, díky všem 27 dětem, které celý týden pěkně makaly a užily si to s námi. Poděkování také Vašku Trinerovi, který dvakrát přijel za námi, aby zdatnější děti vyvezl na cyklo trénink.

Těšíme se na vás na všechny na stadionu, Lucka a Péťa Markuskovi 

Některé věci - které zůstaly budou připraveny v bedně v šatně !

img_2564.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

MTB World Champioon ochutnali jsme atmosféru

3. 7. 2016

V pátek 1.7.2016 jsme jeli na závody mládeže do Nového města na Moravě - Vysočina Arény. Mládežnické závody na MTB se konaly jako doprovodný program právě probíhajícího mistrovství světa v horských kolech. 

Nicolas Markusek reprezentoval Triatlet KV na této velké, mezinárodní akci, kde obsadil v kategorii chlapců do 5 let umístění kolem 13. místa (zatím nejsou ofic. výsledky). Více než pro výsledek jsme jeli nasát velkou závodní atmosféru a prohlédnout si tento jedinečný sportovní areál a MOC se nám líbilo !!!

Reportáž ze závodu zde 

Oficiální fotogalerie zde

mtb-world-champ.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Kučerovi zlatí v Aši

3. 7. 2016

Eliška Kučerová a Robert Kučera obsadili 1.mista na Asskem triatlonu, výborné výsledky. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci klubu !!!

triatlon-as.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Triatlet dětský duatlon zakončil červnovou sezonu

28. 6. 2016

Více než 100 dětí z Triatletu KV se v pondělí 27.6.2016 sešlo na stadionu AC Start, aby se rozloučilo se školním rokem a to jak jinak, než sportem. Na programu celého odpoledne byl dětský klubový duatlon. Duatlon se skládá ze dvou disciplín, a to v tomto pořadí: běh, kolo, běh. 

Tratě vedly v rámci stadionu především z důvodu bezpečnosti a také, aby byly dostupné - jednoduché pro všechny. V tento den nešlo o vítězství a osobní rekordy, ale především o účast a vyzkoušení si této ne jednoduché disciplíny. 

Pro nejmladší kategorii do 5 let byly připraveny následující tratě: 60 m běh, 500 m kolo, 60 m běh pro nejstarší kategorii 10 let a starší 400 m běh, 1500 m kolo, 400 m běh. Všechny děti úspěšně dojely a doběhly do cíle ! Každý obdržel něco dobrého a účastnický diplom, nejlepších 6 závodníků v každé kategorii navíc medaili a sladkou odměnu. 

Děkujeme všem za účast a určitě připravíme na příští rok, jak dětský duatlon, tak i závody rodičů s dětmi /které jsme nyní 2 roky nedělali/.

Hezké prázdniny všem, Lucie Markusková za celý tým Triatletu KV

13555982_10206666288278136_2137418032_o.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

David Vondrášek na MČR ve výborné formě

19. 6. 2016

David Vondrásek dnes odcestoval s trenérem Dvořákem na mistrovství ČR do Tábora. Reprezentoval náš klub velice dobře na trati 3000 metrů kategorie dorostenců obsadil 7.misto v novém osobním rekordu 9:25,09 a je vidět, že načasování formy bylo velmi zdařené. 
Velká gratulace

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Eliška Kučerová opět vítězkou ČP v triatlonu

19. 6. 2016

Český pohár v triatlonu v Příbrami se konal v neděli 19.6.2016. Zásluhou sourozenců Kučerových se veze do K. Varů další skvělé vítězství - Eliška Kučerová 1.misto a Robert Kučera 5.misto
Perfektni reprezentace našeho klubu a celého karlovarského regionu!

Výsledky závodu zde

 

13442346_1110050389067161_385507808392912541_n.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Chodovský bike a dvakrát bronz

19. 6. 2016

Nedělní Chodovsky bike a dvě bronzové pro Triatlet KV zásluhou Lukáše Hamaty a Nicolase Markuska. Výsledky dostupné na http://plamenchodov.cz/

13407062_1110051295733737_2923798732274425911_n.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

4. kolo soutěže družstev přípravek úspěšně za námi

19. 6. 2016

V sobotu 18.6.2016 se naše družstva zúčastnila 4. kola OMD přípravek v K. Varech. Závodů se zúčastnilo 70 dětí z Triatletu KV a vedli jsme si velmi dobře. V trojboji složeném z běhu na 150 m, hodu raketkou a skokem do dálky z místa, naše omladina vybojovala úctyhodných 20 medailí !

Výsledky závodu zde

Průběžná tabulka s bodováním družstev by měla co nejdříve hotová zde

Vzhledem k tomu, že jsme po 3 kolech byli ve všech kategoriích první a 4. kolo se dětem opět povedlo, věříme, že stále budeme ve vedení soutěže. Další a poslední 5. kolo se bude konat září/říjen v Sokolově.

Všem gratulujeme a děkujeme za výbornou účast  !!!

Fotky dostupné zde

pripravky-sc-start.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality