½ maratón Ústí nad Labem

Jak sem se tam vůbec dostal?? Bylo to spíš z hecu, kdy do mě hučeli,někteří z rodičů ( Šárka Prokopová ), abych se zúčastnil ½ v Ústí nad Labem. Chvilku jsem si z touto myšlenkou i pohrával, ale jednoho rána se má myšlenka proměnila ve skutečnost. Ráno jsem si otevřel mail a tam jsem uviděl vyplněnou přihlášku na ½ maratón v Ústí nad Labem, kterou tajně vyplnila má milovaná manželka Elí.

Co teď? No co, naběhat pár kilometrů, abych tam nešel úplně z ničeho a hurá do Ústí nad Labem.

Den D neděle 15. 9. 2013.

Vstávalo se celkem v pohodě,  i když počasí lákalo spíš zůstat pod dekou, ale neuděláte nic. Po sedmé hodině se vyráželo k tetě Jitce Otcovské,  která se stala na tento den hlídací tetou pro Emmičku a Máťu, aby si jejich rodiče mohli jít zaběhat. V 7:30 sraz v Hájku u Prokopů a odjezd i s naší fanynkou Gabčou  směr ½ maratón.

Něco po deváté hodině jsme přijeli do Ústí,  kde jsme nejdřív nevěděli, kde zaparkovat, ale náhoda nás zavedla do podzemních garáží, kde to nakonec vypadalo jako hlídané VIP parkování pro naše dvě auta. Někteří z nás se museli převléknout do běžeckého, jelikož jejich chvilka slávy se rychle blížila a start Rodinného běhu, kterého se zúčastnili Evelína Kraftová, Šimon Kraft a Honzík Prokop  byl už v 10:15.

Přihlášení náš všech proběhlo celkem rychle a teď už jen čekat na samotný závod.

V 10:15 se na start Rodinného běhu postavili již zmiňovaní závodníci Evelína Kraftová, Šimon Kraft a Honzík Prokop, kteří měli své fanoušky ( Lukáš Kraft, Honza Prokop, Šárka Prokopová, Gabča Švejdarová ), kteří fandili jak po startu tak i při doběhu do cíle.

Jako první doběhl 3km dlouhý závod Honzík Prokop v čase 12min13s.pak Šimon Kraft v čase 13min.31s. a za nimi doběhla Evelína Kraftová v čase 15min.Po doběhu byli všichni tři plní dojmů a spokojeni se svými super výkony, ke kterým jim ještě jednou patří velká gratulace.

Tak jeden závod máme za sebou a blíží se i velké finále závodu na 21,0975km. Je ještě poměrně dost času, takže procházíme náměstí sem a tam a tam a sem a pak potkáváme partu Pupkanů, kteří se rozhodli také běžet.

Jelikož přišel na naše první závodníky hlad a nedaleko od startu ( asi 50m ) byl MC Donald, bylo jasné, kde přečkáme poslední chvilky před samotným závodem. Ti co měli po závodě si dávali MC Menu, ti co měli závod před sebou si dávali různé gely, které nám pomohou k super výkonůmJ.

Je 30min.před startem, já ze Šárkou a Honzou se jdeme rozběhat a rozcvičit a zbytek na nás bude čekat u startu.

5 min do startu, začíná řazení 3000 závodníků do startovního depa a za chvilku slyšíme za velkého aplausu a pokřiku přihlížející klakson, který nás pouští do ulic Ústí nad Labem.

Ze začátku jsme zvolili ( Lukáš Kraft, Šárka Prokopová i Honza Prokop ) volnější tempo ( 5:35/km ), které by nám mělo zajistit klidný doběh do cíle. Tímto tempem jsme běželi cca.10km, po kterých jsem se odpoutal a zkusil doběhnout běžce, který nosil na zádech ceduli s časem 1h 50min což se mi nakonec nepovedlo.

Co říct k trati, byla to celkem hezká trať, ale je fakt, že jsme byli všichni překvapení, z některých kopců, které nás čekali, ale které jsme nakonec všichni zvládli. Nejlepší úsek byl most přes řeku, který byl sice do kopce, ale atmosféra na mostě byla prostě super. Navíc když tam vidíte své rodinné příslušníky a známé, kteří Vám fandí, hned se běží za této podpory o mnoho lépe.

Běželo se docela v pohodě, i když je fakt, že už jsem se od 17km těšil na ceduli 500m do cíle. Dočkal jsem se a cíl se sice pomalu, ale přeci jen blížil. Cílová brána „ jsem tu „ můj premiérový ½ půlmaratón je zamnou v čase 1:53:58 ( cíl pod 2h splněn ). V cíli  si vychutnávám připravené banány a pomeranče, dostávám nezbytnou  vodu a odcházím na domluvené místo, kde se máme všichni  po závodě sejít.

Přichází naši nezbytní fanoušci, bez kterých by to nešlo a za chvilku jsou u nás i Šárka 1:59:07 ( zlepšení oproti závodu v KV skoro o 2,5min ) a  Honza 1:59:06.

Na závěr patří opět velká gratulace nám třem a vlastně všem účastníkům závodu.

Přihlášky na ½ maratón v K.V. už jsou vyplněnéJ  Jdeme do toho i v roce 2014. Kdo jde s námi?