Jdi na obsah Jdi na menu

18 mistrovských medailí ze Strahova

15. 2. 2014

Sobotního halového mistrovství atletických nadějí /žactva/ se zúčastnilo téměř třicet nadějí karlovarského TRiATLETU. Za účasti šéftrenéra O.Dvořáka,trenérů Lucie Markuskové a Lukáše Krafta si většina atletických nadějí vytvořila osobní rekordy a řada z nich si veze z Prahy i medaile.

Mladší žákyně Daniela Krýslová dokonce s přehledem a hlavně skvělým finišem vyhrála mezi staršími žákyněmi běh na 800m /mladší měly na programu jen 600m/. Přidala další zlatou za vítězství ve výšce a byla členkou stříbrné štafety na 4x200m /Bronišová,Velič,Krýslová,Prokop/, a stačila ještě přidat stříbro z „třístovky“ /OR 47,62/. Eliška Markofová zaběhla výborně 60m překážek a čas 10,26 jí vynesl zlato mezi staršími žákyněmi. Přidala i OR /8,51/ a bronz na 60m a bronz na 150m /21,75/. Na překážkách mezi mladšími žákyněmi zvítězila nad překážkami i Adéla Bronišová /12,07/.další bronz přidala mezi přípravkami na 60m Eliška Vébrová /9,65/, tam ještě 4. Loufková /9,71/ a 5. Vaňková /9,73 /, všechny OR. Mezi mladšími si vedla skvěle i nadějná běžkyně Terezka Košíková, která na 300m doběhla 4. /50,06-OR/ a na 600m 5. /2:04,92/ a byla i členkou druhé štafety na 4x200m /Kraft,Košíková,Švejdarová,Svatek/, která doběhla na 5. místě. Mezi nejmladšími Loufková přidala stříbro na 600m /2:08,73/.
Mezi kluky si veze několik medailí především mladší žák Jan Prokop. Stříbro na 60m /8,68-OR/, v dálce /419-OR/ i za štafetu. Brambory na 300m, ale OR /49,93/. Jirka Loufek má stříbro z dálky /488 OR/, bronz ze 60m /8,08 OR/ a brambory na 150m /20,11 OR/. Na 60m mezi nejmladšími doběhnul Vojta Svatek na 3. místě /9,51 OR/, na 600m už dokonce stříbro /2:00,05/, tam byl ještě na 5. místě Radek Holzer. Na 60m překážek vybojoval bronz /19,53/ Jakub Juráš s dvěma smolnými pády a na trati 1000m při svém prvním závodě vůbec, si Matěj Velič doběhnul pro bronz /3:43,92/.
I ve vložených závodech si dva dorostenci TRiATLETU vytvořili pěkné OR, na 60m Filip Sochůrek /r. 1998/ 3. / za 7,42, na 150m 2.místo /17,83/ a stejně na 300 m opět 2. místo 38,55- vše nové osobní rekordy. Daniel Havel /1997/ skončil na 60m na 6. místě za 7,95, na 150m /18,93/ na 5.místě a na 300m /40,60/ na 4. místě, nové osobní rekordy.
O dalším víkendu se uskuteční v Pražské hale ve Stromovce M ČR kategorií juniorů/ek/ a dorostenců/ek/, kterého se zúčastní sprinterka Lucie Prokopová /vloni ve finále na 60m dorostenek/ a dálkař Filip Sochůrek /vloni 4. výkon žactva ČR/. Postup do finále by byl i letos pěkným úspěchem.