Jdi na obsah Jdi na menu

Běh o vítězství v únoru

26. 2. 2012

 Recesistický název, ale klasický závod. Na únor a po delších silných mrazech nečekaně příjemné počasí. Teplota cca 8°C, slunce a mírný větřík. 

Dvě tratě hlavního závodu, pro dorost, veterány a všechny ženy 7km, pro mladou mužskou kategorii 9,5km. Velká část obou tratí je totožná,  devítka  po 2,77 km /dle GPS/ odbíhá, aby si muži vyběhli a seběhli asi 1,25km stoupání na „Novinu“ a opět se na trať sedmičky napojili. Start i zázemí závodu vedle městského koupaliště v Sokolově. Velká část závodu vede po asfaltových cestách, po louce za velkou „trafačkou“ za R6, ke které se po podběhnutí R6 a podél koupaliště Michal po 2km dobíhá, aby se další část proběhlo lehce rozbahněnou loukou a odbočilo na silnici okolo Vítkova, kde je na sedmikilometrové trati asi nejvyšší bod závodu /7km/. Převýšení však není velké, spíš je trať lehce členitá s klesáním v druhé polovině. Pár ledových ploten, snad 2-3x 20-30m, se dalo snadno překonat. Dokonce i 2x přebíhaný potok měl až nečekaně malý průtok a dal se, bez větší námahy a rizika vykoupání, překonat. Dokonce i neoblíbená travnatá cesta těsně před cílem, obávaná především pro svůj příčný sklon směrem k potoku, která při namrznutí či sněhu je dost nebezpečná, letos však jak v pohádce.

Na startu, je společný, se sešlo cca 50 závodníku, atletů, orienťáků, bikerů, triatlonistů. Jasnými favority při účasti jen mála špičkových běžců či běžkyň byli mezi muži Kuba Coufal /AK Bílina/ a především  Pavel Procházka /AK Sokolov/, mezi ženami pak jediná Ivana Sekyrová/AK SO/, byť jí čekal ještě sobotní maratonský trénink /start a pokus o maratonský limit na Londýn je asi připraven?/.

Jak po doběhu uvedl vítěz 9,5km Pavel Procházka Kubu Coufala /v cíli 2./ utrhnul již ve stoupání na „Novinu“ a do cíle doběhnul s velkým náskokem /33:24/.  Třetí opět s odstupem doběhnul Honza Sokol, stále se potýkající se zdravotními problémy. Pěkný výkon předvedl padesátník Karel Pilař  /Aš/, který si dobrovolně vybral 9,5km a dostal se pod 40 minut /39:30/. Na sedmičce nenechal nikoho na pochybách Milan Kožák /KV/, stejně jako Ivana Sekyrová. Oba zaběhli velmi pěkné časy /26:24 resp. 27:36/.  Padesátníky vyhrál Michal Landiga, ale nová tvář této kategorie Jirka Vajlent /Chodov/ mění zažitá pořadí a tentokrát poráží Josefa Milotu /M.Lázně/, Pavla Kriegra/AK SO/ i ostatní a končí na 2.místě. Mezi mladými se na startu představil i primátor Karlových Varů Petr Kulhánek a 7km zvládnul ve slušném čase 32:20. Je vidět, že vidět, že to jde i ve startovním poli a nejen v "kvádru" potřást pravicí  borcům na bedně. To se mi opravdu líbilo. Držím palce primátorovi ať mu elán a síla vydrží i do složitých politických jednání, která jsou určitě těžší než Běh únorového vítězství.

Výsledky jsou na : www.obsokolov.cz/zavody/2012/unor/vys

FOTO : na Rajčeti  / radlel/

Triatlet KV reprezentovali Bára Pribičinová, Iveta Andreasová, Ludvík Pribičin, Simona Pribičinová a trenér Olda Dvořák. Jak naši závodníci závodili se dozvíte z výsledkové listiny. Výkon Ivety Andreasové byl milým překvapením !

Všem naši závodníkům děkujeme za výbornou reprezentaci našeho klubu  !!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář