Jdi na obsah Jdi na menu

Bez stříbra ze Stříbra

13. 5. 2012

 1.kolo tzv. gigantu se uskutečnilo v sobotu ve Stříbře. V pátek 31°C, v sobotu místy jen 9°C, šok pro tělo i ducha. Do toho sice lehký, ale studený vítr, chyběl jen sníh.

Naše sestava čítala pět děvčat,Lucka,Iveta,Klára,Kristina,Barča,mimo bodování ještě Eliška a tři žáci Filip a dva ti mladší/99tky/ David a Jirka, mimo bodování Dominik. Zázraky, tedy ty v soutěži družstev jsme rozhodně nečekali. Chvíli po začátku na stadion dorazili Péťa s Luckou a Nicískem a hned nám bylo trochu tepleji.

Začátek v dálce obstarali zmiňovaní žáci. Nikomu se moc nedařilo a tak David byl po 1.skoku odvolán na překážky, kde si měl vyzkoušet to, co ho bude pravděpodobně čekat příští sezonu. Vyhrál s přehledem a i čas, který začíná číslem 17, je velmi pěkný. Jirka po prvním nepovedeném skoku navázal stejnými dvěma skoky a tak jsme doufali, že sprinty budou jen lepší. Filip jakž-takž. Ale vlažný půlkařský rozběh na 5m nestačil.

Na svůj první start se vydává Lucka, zraněný kotník jí vyřadil na cca 2 týdny z tréninku. V chladu, ale za mírného větru do zad vyhrává s přehledem v OR 12,87. Dvoustovka už je náročnější na kondici, ale i tak čas 26,86 je velmi dobrý, opět 1.místo.

Na „šedesátce“ Jirka dal pěkných 8,50 /OR/ a celkem si zlepšil blbou náladu po dálce. Dominik ve výšce 156cm a snad se po pár trénincích posune k jiným metám,výškám.

Na „osmistovce“ juniorek se to modralo na startu pěti dresy Triatletu. Ještě v pátek jsem myslel na časy hodně pod 2:30, v sobotu už v té zimě jsem změnil názor, ale pomalu umí běhat každý/á/, tak do boje. Tempo SUPER, Iveta,Barča,Eliška tahají skupinku za Domažlickou závodnicí, která se celkem dost vzdaluje. Na 600m to vypadá na slušné časy. Barča jako ve Varech předvádí krásný finiš,ale i Eliška v souboji s Ivetou posunují svá maxima hodně k 2:30. Klára osobák, Kristina úměrně k tréninku /ten prostě chybí/. Za chvíli jde do boje na půlce i Filip. V krásném souboji, když na vedoucího borce se dotáhnul 200m před cílem, dosáhnul dalšího zlepšení a na zdolání 2:20 mu chybí vteřinka.

Potom si David hodil oštěp, ten se úplně nezadařil , Dominik v dálce překonal o čtvrt metru hranici pěti metrů a pro začátečníka to není vůbec špatné.

Holkám jde evidentně lépe osmistovka než dálka . Ale je to soutěž družstev a body jsou potřeba. Klára v oštěpu těsně pod 20m, ale i tady nějaký bodík urve. Jirka dává 150m těsně nad 20 vteřin a dokonce to stačí i na 5 bodů a 6. místo. Filip ke shodnému výkonu s  Chebským Gregorem /oba 10,17/, má další vrh 10,16 a v kouli vítězí. Závěrečná štafeta juniorek 4x100m je spíš prověrkou technických schopností našich děvčat, zvládly to a 3. místo nepříliš velkým odstupem celkem ujde.

Obě družstva obsadila poslední příčky, ale bodové odstupy byly překvapivě nevelké.

Všem, kteří do Stříbra jeli bojovat o body pro družstva, patří poděkování. K novým osobním rekordům gratuluji.

Fotky na rajčeti. 

Kompletní výsledky na www.atletika.cz

Trenér Olda Dvořák

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Trenér - Statistika

14. 5. 2012 10:17

Filip na 800m 16.místo /st. žáci/.

Trenér - Statistika

14. 5. 2012 10:15

Klára 28. místo

Trenér - Statistika

14. 5. 2012 10:13

V průběžných tabulkách na 800m je Eliška na 3. místě /mladší žákyně/, Barča je na 8.místě /st. žákyně a Iveta na 19.místě v dorostenkách. Ani Klára tam není ztracená.