Jdi na obsah Jdi na menu

Chodov a Kladno

17. 9. 2014

ml.jpgVe středu 10.9. se uskutečnilo 3.kolo atletické soutěže družstev mladšího žactva. Karlovarské mladší žákyně /žáky v soutěži nemáme/ dokázaly 3. kolo vyhrát a v celkové tabulce se umístily jen jediný hlavní bod za SKP Union Cheb a tak si vybojovaly účast ve společném finále Plzeňského a Karlovarského kraje, které se uskuteční 27.9. ve Stříbře. V loňském roce ve finále TRiATLET v kategorii mladších žákyň vybojoval 5. místo /9 družstev/ a druhé místo v rámci KK právě za družstvem SKP Union Cheb. I letos to bude souboj především těchto dvou oddílů.

4 závodníci TRiATLETu se zúčastnili i atletického finále Čech dorostenců a dorostenek v neděli na Kladenském Sletišti. Tentokrát však ve službách /dresu/ Chebského SKP Union, s kterým má mimochodem skvělou spolupráci i v dalších soutěžích-ženy, žactvo atd./. Obě družstva vybojovala 10. místa, když kluby jako Dukla,Slávia,Pardubice apod. byly nad jejich síly. Pěkné výkony podali oba dorostenci, byť Filip Sochůrek byl lehce indisponován svalovým zraněním,. Sochůrek obsadil v dálce 7. místo ve finále /584cm-OR 639/ a Daniel Havel 9. 570cm/OR 590/.

Havel potom přidal OR v trojskoku /12,04/ a vybojoval finálové 8. místo. Mezi dorostenkami na překážkách /100m př./úspěšně bodovala žákyně Eliška Markofová 9. místem a OR 17,24. První nebodující byla také ještě žákyně Eliška Plávková /17,48/. Markofová potom ještě vylepšila OR v kouli /3kg/ už na 9,84, přesto to stačilo mezi 27 koulařkami jen na 14. místo. Obě ještě úspěšně startovali ve štafetě 4x100m.

Do finále ČR postupovalo pouze 5 nejlepších a tak finále bude bez zástupce Karlovarského kraje. Tak příště.