Jdi na obsah Jdi na menu

Dvě bronzové z Regensburgu

15. 8. 2011

Jako každoročně v polovině srpna je na řadě triatlon v Bavorském Regensburgu. A protože se letos dala do závodění i Petra Mikešová /Šípová/, tak jsme vyrazili dokonce ve dvou. Z „Varů“ dokonce ve třech, neb jsem k Evě do Marktredwitzu musel odvézt  našeho pejska Ronyho. Vyrazili jsme brzy ráno, start je totiž v 10 hodin a každý, kdo si nějaký triatlon již dal, ví, že včasný příjezd a čas na prezentaci, uložení kola do depa atd., je základ ne úspěchu, ale klidu a přípravy na závod. Tratě letos triatlonové, loňské povodně se neopakují .

Cesta i s natankováním v Sokolově a vysazením Ronyho byla hodně rychlá, plynulá. Ještě před Regensburgem zastavuji na P /parkovišti/ připojuji pro sichr /jsme v Německu!/ navigaci a krásně dorážíme na tradiční místo pro naše zázemí /str. AM Europakal/. Přes krátký  most a pár schodů na 

p8148058.jpg

každé straně to máme do depa a k prezentaci, startu plavání cca 200-300m.

Protože jsme vyjeli v 6,15 a je to sem cca 200km a je právě 8,10, máme ten správný klid na vše!!!

Prezentace O.K. jen jsem si uvědomil, že se mi podařilo přihlásit Petru pod dívčím jménem Šípová, ale nedá se nic už dělat. Máme čísla 524 /já/ a 654 /Petra/. Jsme tedy v depu úplně vpravo – krajní lajna cca 150 kol v řadě /celkem asi 800 kol v depu, více na foto/. Určitě je to dobré na orientaci a hledání kola po plavání. Trochu obeznamuji Petru s orientací depa, výjezdů, výběhů, profilem kola a především i s hlavní devízou závodů v Němců zákazem jízdy v háku /výjimkou je Tirschenreuth, kde už Češi zákaz draftu zlikvidovali!!!!!!/.

Další cesta je již s koly a věcmi do depa. Moje speciální igelitka polepená reflexními díly výstražné vesty je na místě, velmi snadno potom najdu své místo v depu. Petře půjčuje také vestu/žlutou reflex./. Kola máme cca 50m od sebe, Petra pár metrů od konce pravé části depa. A to už tady máme náš malý FAN CLUB. Dorazili Péťa, Lucka, Evka, Tobiáš a Daneček. To se nám bude závodit!!!!

Závodí se na trati sprintu /start v 10,00/ a olympijské tratí /10,30/. Plave se v kanálu Dunaje /voda 17,7°C/, neoprén tedy povolen. Asi 9,35 jdeme tedy ke startu, oblékáme neoprény a lehce rozcvičujeme. Do vody lezeme společně asi 10 minut před startem. Voda je pěkně studená. Plave se půlkou kanálu k obrátce a druhou polovinou zpět. Na startu je asi 300-350 závodníků. Lehce se rozplaveme a již čekáme na výstřel. Prostoru na startu je dost, kanál je široký a v  první části můžeme využít celou šířku. Tradičně před startem jsem na schůdcích slezu do betonového koryta /start je z vody/ asi 6-10m od startovní čáry tvořené lanem napříč kanálem. 10 vteřin do startu vyplavávám od schůdků k lanu, vychází to super, start přesně když jsem u lana, Petru asi neuvidím, snad na kole???

p8148124.jpg

Plave se mi dobře, jdu celkem vlevo, masakr je až u bójky, ale je to pár vteřinek, držím se zpět vlevo. Najednou pecka do hlavy, zvedám oči a vidím, že jsem se potkal s kajakem doprovodu, rozhodčím, oddělujícím kanál na dvě poloviny. Pán nahoře se omlouvá, je to ale spíš moje chyba. Pokračuji, celkem to jde. Blíží se výlez z vody, který je označen takovým malým náběhem z bílo-červených bójek šikmo pro lepší nasměrování. U cca 3-4m širokých schodů se to ale hodně hromadí, a na schody to jde většinou jen za pomoci organizátorů /pod vodou totiž schody končí a je to šikmé a pěkně kluzké!!!/. Tam jsem měl tedy hodně problémů se vyškrábat z vody, což mě později při pohledu na čas plavání mrzelo /10:01 !!!/. Do depa cca 200m+ 60-80 v depu doběh. Neoprén nahoře dolů. V depu jde velmi ochotně dolů. Brýle,přilba, tretry /číslo až na běh jsou čipy/ a jde se na kolo. Z depa na silnici výběh asi pěti schodů, nejlepší  STOP LINE a nasedá se na kolo. Čeká nás 23km na perfektních površích , bez velkých kopců a taky zatáček. Za mostem přes Dunaj je sice asi 600 až 800m stoupání, největší na trati, ne nejdelší, ale nejprudší. Předsevzal jsem si, že ho zkusím jej na velkou, ale na konci stejně dávám na chvíli malou. Potom už je to celkem fofr.  Občas někoho předjedu, občas někdo mě. Jede stále rychle, řekl bych po větru. Co chvíli motorka s rozhodčími, dokonce i občas stojí u kraje vozovky. Petru nevidím ani na dlouhých rovných úsecích, asi jí to plavalo a jede dobře. Asi po 5-6km srovnám konečně dech a začíná se mi jet hodně dobře. V závěrečné třetině se jede proti větru, ale moc to nefouká a tak i tady jedeme 35-38/hod. Maximálka byla 66,41.

p8148164.jpg

Těsně před Regensburgem sjedeme z dálničního typu silnice na perfektní cyklostezku , takový asfalt neumíme položit ani nový!!!! a po km následuje přejezd přes most po cyklostezce s dvěma  vracečkami rychlostí cca 10-15km/hod. /na mostě je zákaz předjíždění!!!/, a následuje poslední kilometr po jakési cestě s nespecifikovatelným povrchem. Vyzouvám ještě za jízdy nohy z treter a na lajně seskakuji jak za mlada. V depu rychlá výměna obuvi a vybíhám, ale jen asi 5m, číslo???, je schované pod nějakým ručníkem souseda, naštěstí ho mám bleskem a protože mám přehazku na zapnutí a k výběhu z depa cca 60-80m stačím číslo na přehezce v klidu zapnout. Zahlídnu ještě i Petru, je snad tak 20 vteřinek přede mnou. Chvílemi ji zahlédnu během prvního okruhu, ale potom mizí v rychlejším tempu daleko přede mnou.

Běží se mi dobře, předbíhám. Okruh má 2,5km, běží se tedy 2x. Na konci prvního čeká FAN CLUB, už ale cítím píchání v boku a zesiluje. Krize. Naštěstí jen asi polovinu druhého okruhu, to mě předběhl borec odhadem v mém věku a mizí……  V nejzazší části okruhu mě dobíhá černoch, už mě předjížděl na kole /asi byl déle v depu/, super atletické postavy, krize asi mizí a tak se už držím. Je to boj, ale jde to. Poslední zatáčka a blíží se cíl!! Zkouším finiš, který asi od důchodce černoch nečekal a tak jediné co rychle udělal, zkřížil mi lehce cestu a protože v cíli musím přiložit čip na snímač, rezignuji, ale stejně mě nas..l !!! Ale jinak jsem byl nadšený, spokojený a i díky výkonu Petry, Mám radost za ní. Petra plavání 9:12 !!!!  Běh 23:02!!!! Já 24:22

Čekáme na výsledky, probíráme závod i s FAN CLUBEM. Stále dobíhají borci a za půl hodiny vše pokračuje, začínají kroužit borci z druhého závodu na Olympijských distancích.

Výsledky visí, Petra i já 3.místo. Paráda. Čekáme tedy i na vyhlášení, Má být ve 14,00 a je!!!!

Pár fotek a frčíme. Nejdříve do Marktredwitzu, Rony už čeká. Dáme něco k pítí, pokecáme pár minutek a jedeme na Karlovy Vary. Zase za rok………………………………

Olda Dvořák

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Olda - tri

15. 8. 2011 21:06

Bude i nějakáí fotka