Jdi na obsah Jdi na menu

Dvě devátá místa ze Strahova

25. 6. 2012

Naše minivýprava dorazila v sobotu dopoledne na Strahov, kde se uskutečnilo o víkendu M ČR juniorů a dorostu a při vstupu do Strahovského kotle holky jen vydechly. Pohled, který dosud nepoznaly. Nejsou to Domažlice, ani Klatovy, ale Strahov, kde se v r. 1978 konalo Mistrovství Evropy a jehož účastníky jsme měli možnost i v průběhu  MČR zahlédnout /Karel Kolář opravdu za ta léta hodně a hodně přibral/.

Naše duo rozšířil i Chodovský Filip Litavský, který dal přednost cestě s námi. První šla na start Iveta Andreasová. Na trojku ji vzhledem k žádnému letošnímu výkonu nevzali a tak to byla patnáctistovka. Čelo dorostenek začalo hodně z ostra a Iveta se ocitla na samém konci. První dvoustovka však byla hodně rychlá /Iveta 40 vt/ a dalo se čekat, že ne všecha děvčata tempo vydrží. Stalo se. A tak Iveta se pomalu dotáhla i v druhé polovině několik závodnic předběhla. Bylo z toho pěkné deváté místo a skvělý osobák 5:17,75.

Fandili jsme i dalším regionálním borcům a viděli jsme skvělou patnáctku v podání Davida Špindlera /ML/ 3:58,xx a stříbrnou medaili !!! Postup Jirky Gregora na půlce, stejně i „Černocha /David Černý/ na stejné trati v dorostu. Viděli jsme i smůlu Chebského Delona Míry Sabadina, který ulil finále na stovce /DQ/. Filip Litavský novým osobákem  vybojoval 5. místo v kouli /14,21 m/.

Pak nastoupila na „čtvrtku“ Lucka Prokopová. Podle časů měla šanci na finále, ale rozdíly byly opravdu setinové. Lucka rozběhla prvních 200m velmi dobře/27,98/, možná to zrychlení od 100 do 200 stálo víc sil než mělo a v závěru Lucce síly chyběly. 60,54 v cíli a první nepostupové místo. Chybělo 14 setinek. Celkové 9.místo stejně jako Iveta.

Jirka Stehno vyhrál suverénně r. na 400m /53,53/.

Poslední závod absolvoval i Filip a bylo to 4. /nejméně příjemné/ místo a velmi slušný výkon 51,76, myslím, že nový OR.

Trenér Olda Dvořák

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář