Jdi na obsah Jdi na menu

Dvě vítězství ve Stromovce

5. 6. 2011

p6040216.jpg2.kolo atletických soutěží družstev mužů a žen II. ligy pokračovalo II . kolem v Pražské Stromovce. Závodilo se za krásného, slunečného počasí, snad jen vytrvalcům na 5000m to nevyhovovalo.

Závodníci Triatletu opět posílili muže AC Startu a ženy VŠEM Ústí n. Labem. V běhu na 800m předvedl velmi pěkný a hlavně taktický výkon junior Matěj Vrba, když perfektní stupňovanou závěrečnou dvoustovkou zvítězil v čase 1:58,63. Dokázal si poradit s obrovským časovým posunem, který nastal hned v začátku soutěže /potíže s tiskárnou/ a později po vážném zranění závodnice v běhu na 100m překážek /celkem + 2 hodiny !!!!/. Skvěle si vedla i věkem ještě žákyně Lucka Prokopová a to především na trati 200m, když zvítězila v novém a na svůj věk skvělém osobním rekordu 26,04!!!! Vrátila tak porážku svým přemožitelkám ze stovky/zkušené Dostálové a Bartoníčkové/, kde doběhla na  3.místě v os. rekordu  13,01 /v rozběhu 12,87 ale vítr bohužel +2,6/. Výborně běžela i dorostenka Eva Švecová, když letošní výkon na 400m posunula již na 61,99 a doběhla na 3.místě a na 200m 8. za 27,17.
Sprinter /junior/ Tomáš Vojtěch se o chlup nedostal na stovce do „áčka“, ale vynahradil si vítězstvím v „béčku“ /7.místo a osobním rekordem 11,42, přidal i osobák na 200m- 5. místo /23,00/.Oba junioři ještě byli hodně platnými členy druhé nejrychlejší štafety na 4x400m /Tirala,Vojtěch /52,39/,Vrba /51,00/,Kříž/ 3:28,97.