Jdi na obsah Jdi na menu

Eliška Brožková veze stříbrnou medaili

24. 3. 2012

M ČR se uskutečnilo v běžeckém areálu v blízkosti známých Střelských Hoštic nedaleko Horažďovic. Krásné travnaté, ale pevné tratě, obtížností stoupaje od nejmladších k dospělým, chvála za všech stran /ČAS, trenéři, hlavně však závodníci/. Přesně to vystihnul jeden z vítězů v rozhovoru s moderátorem Pepou Kožnarem /TC/: jsou to tratě, které se jednoznačně mohou srovnávat s těmi, na kterých se běhá v Evropě a ve světě!!!! Vše podtrhlo nádherné počasí, jak stvořené pro běhání. 15°C, lehký větřík.

Malá skupinka osmi sportovců, rodinné doprovody a šéftrenér Olda Dvořák zastupovali Karlovy Vary/TRiATLET/.  Hned první start kategorie mladších žákyněk /1 250m/ nám dával velké naděje díky letošní formě Elišky Brožkové. Doplnily ji ještě další Eliška a to Plávková a Veronika Kosová, obě věkem ještě o rok mladší, ale zkušenosti se určitě v budoucnosti hodí. Běžely se dva okruhy a hned po startu se Eliška /B./  usadila v čelní skupince. Do druhého okruhu vbíhala na druhé pozici a tu si ve strhujícím finiši udržela a tím i stříbrnou z M ČR !!! Druhá Eliška /P./ si doběhla pro velmi dobré  24.místo /Terezka Sekyrová 20./ a Verča obsadila 54.místo /startovalo 58 závodnic/.

V dalších kategoriích jsme si již tak velké ambice nedělali. Mladší kluci / 1 850m/ David Novotný a Jirka Loufek,  jejichž disciplíny jsou více než odlišné, se přesto neztratili a především David dobře rozvrženým tempem vybojoval velmi solidní 20.místo. Jirka doběhnul 35., když mu v závěru trochu docházely síly /53startujících/.

Těžký úkol čekal na Barču Pribičinovou /1 850m/. Vloni v mladších stříbrná, nyní poprvé mezi staršími. Podala pěkný, bojovný výkon a vybojovala nádherné 10.místo, velká pochvala /5. mezi  r. 98/. Ve starších žácích MĚL startovat Vláďa Friš. Bohužel se bez jediné zprávy nedostavil. No coment!!!

Stejně těžký závod a skvělé soupeřky čekayl na dorostenku Ivetu Andreasovou.  Trať již měřila 3 050m a přibyly dva těžší okruhy. Iveta bojovala a i čas naznačuje pro léto lepší časy. Bylo z toho sice  32.místo/12:52/, ale soupeřky byly výborné. Na desátou pozici ztrácela okolo minuty.

Příjemným překvapením byl výkon Kuby Ficenece mezi dorostenci. Ti již měli trať 3 750m, a také i dva nejtěžší okruhy. Kuba nepodlehnul vysokému tempu špičkových běžců /Sasínek-Hodonín/ a držel velmi slušnou pozici a v závěru se posunul do první dvacítky/19./. Trať zvládnul za hodně slušných 12:49 /bronzový Sasínek 11:33/.

Potom jsme zhlédli ještě velmi zajímavé závody dospělých. Mezi ženami  Ivana Sekyrová /AK Sokolov/ odběhla soupeřkám ve druhém okruhu o možná 20-30m, aby v závěru neodolala finiši vrchařky Matyášové-Schorné/1./ a Moniky Preibischové /2.-AC Mariánské Lázně/, když obě doběhli ve shodném čase 21:41, Sekyrová /3./ 21:44 /6 300m/.

Mezi muži nedal Kocourek /AK Kroměříž/soupeřům šanci a vyhrál tzv. o parník za 30:11 /10km/.

Mezi muži-mílaři  /3 750m/ doběhnul na 15. místě Pavel Procházka /AK Sokolov/ za 11:42, když Vitner a Kourek /oba TJ  Nové Město na Moravě/ zaběhli shodně 10:51.