Jdi na obsah Jdi na menu

Karlovarský kros překonal účastnický rekord

2. 12. 2014

Výsledky zde

Na konec listopadu slušné počasí, trať téměř suchá, to jsou hlavní rysy 32. Ročníku Karlovarského krosu. Jeden velký REKORD – účastnický 170 dětí a mládeže a 101 závodníků v hlavním závodě. Určitě spokojeni mohli být tedy pořadatelé z účasti, ale i z dalších 26 medailí, které pomyslně přibyly v klubové sbírce. A především z toho důvodu, že 23 jich bylo v kategoriích dětí a žactva. S velkým přehledem vyhráli svoje kategorie mladší žáci Vojta Svatek a Kristínka Nová a oba ve skvělých časech. V mladších předžákyních Barborka Loufková, Martin Bartoš.

Výborně se ukazuje i původem lyžař-běžec Štěpán Tůma, vítěz starších žáků. Viděli jsme i výborné výkony Ašských lyžařů-běžců a několika „Slovaňáků“ /Plha,Kolovratová,Kamaryt/.

Velmi zajímavý byl i hlavní závod, kde se potkali momentálně nejlepší běžci regionu. Po prvním kole běželo na čele trio Coufal,Kubíček,Sokol, Procházka již s malým odstupem a dalších pár metrů odstup měl již i  Maurer.  Ve druhém kole se od Kubíčka se Sokolem odpoutal Coufal a ve třetím od Sokola Kubíček a o bedně bylo rozhodnuto. Sokol byť po velmi úspěšném maratonu v Německém Frankfuru /2:28 !!!!/ netrénoval a v neděli po závodě nastupuje do NEMOSu  na drobný chirurgický zákrok, si náskok před dotírajícím Procházkou udržel. Výborně běžel i vítěz mladších veteránů Kožák, ale především 57letý Michal Landiga /LK Abertamy/, který se rovněž dostal pod 24 minut a samozřejmě vyhrál s náskokem kategorii M50.

Ženám jako tradičně, byť nestartovala Sekyrová, kralovaly veteránky. Vyhrála Lubinová před Stehlíkovou.

Po závodech proběhlo i vyhlášení Běžecké ligy Karlovarského kraje 2014 /36 závodů/.