Jdi na obsah Jdi na menu

Medaile ze Strahova

6. 2. 2012

Dvě zlaté ze sobotního mistrovství SZA /sdružení západočeská atletika=Karlovarský + Plzeňský kraj/ si odvezl za skvělou "čtvrtku" a dvoustovku Matěj Vrba /Mates/. Další dvě medaile, tentokrát dvě bronzové, má ve vlastnictví Lucka Prokopová.

První se na start postavili sprinteři a sprinterky. Tomáš Vojtěch po zranění kotníku a tedy jen velmi krátkému tréninku již pod vedením trenéra Radka Kříže na nejkratší halové trati /60m/, nezvládl start a tak poznal na vlastní kůži platnost nulové startovní tolerance /DQ/. Filip Sochůrek /žák/ startující na zkušené mezi dorostenci si vylepšil sice osobák /8,18/, ale na postup do finále to samozřejmě nestačilo. Lucka Prokopová prolétla rozběh v novém osobáku /8,03 - už jen 4 setinky chybí !!!!/ a postoupila do finále dorostenek. Ve finále sice závěr nebyl podle jejích ani trenérových představ, ale  dvě soupeřky z Plzně byly prostě lepší. 8,10 je stále vysoký standard a bronzová medaile.  400m. Vloni velký výkon v hale předvedl Jirka Stehno z Chodova /ŠAK/ a naopak Matesovi se v hale nevede. Taktika jasná, namotivovaného Jirku nechat běžet na čele, pokud to tedy tak rychle poběží, a zkusit v závěru své půlkařské závěry. Jirka za to skutečně  hned po startu vzal, ale nebylo to až tak rychlé. Do druhého okruhu, pro nezasvěcené, v hale má ovál 200m, vbíhal Jirka s náskokem cca 3-4m, Mates na třístovce držel již těsný závěs a nástup v závěru byl hodně ostrý. Doběh nakonec pořadí otočil. Oba borci zaběhli na halu velmi pěkné časy /50,58  resp. 50,93/. Mates po doběhu byl až nezvykle fit. Po chvíli vyběhly na trať naše mílařky, tentokrát na trať 800m. Závod byl rozběhnut dost vlažně, ale někdy se běží prostě na medaile. Druhý okruh už byl podle našich předtsav, bohužel ve třetím tempo opět pokleslo a tak ani slušný závěr a pěkný pokus Ivety Andreasové o nástup, časy přiliš nevylepšil. Pěkným závěrem nakonec běh dorostenek vyhrála žákyně Barča Pribičinová, Iveta třetí a Kristina Kováčová pátá /celkově 5.6.7. místo/. Celkový dojem výrazně lepší než před týdnem na 1 500m.  Dvoustovky ve znamení osobáků. Filip 26,70, dobrá naděje na žákovské mistrovství za týden. Lucka opět bronz a ještě halový osobák 26,86. Mates vyhrál druhý běh v na setinu stejném čase jako Jirka Stehno v prvním běhu /23,39/, osobák a pro oba borce zlatá. Na 5. místě se umístil Tomáš Vojtěch 2. v první běhu /23,77/. Nakonec pro vylepšení rychlosti si zaběhla děvčata /sestava Kristina, Iveta, Barča a Lucka/ještě štafetu 4x200 . Ve výsledcích jsou bohužel společně mezi ženami, takže ani nelze zjistit jaké místo obsadily mezi dorostenkami, čas ale víme /1:58,50/. Holky zaběhly bezvadně, Lucka pozici i vylepšila, spokojenost.

Na závěr, pěkné závody i naše výkony. Díky Pribičinovým za odvoz děvčat. Jen bohužel při závodech ve Strahovské hale mě ukápne slza při představě v jakých podmínkách, při odjezdu do Prahy ve Varech -21°C, mi doma trénujeme. Možná až magistrát vysoudí těch uvažovaných 200-300 milionů /KV Aréna vers. Syner/, tak zbude na opravdu multifunkční halu s atletickým oválem, uprostřed volejbalem, tenisem, basketem /tréninkovým/ apod. Děti v zimě či nepříznivém počasí budou v krásném prostředí a teple, rodiče nebudou mít strach, že kvůli virózám a nachlazením nejen zameškají školu, ale i trénink nebude odpovídat základním metodickým principům. Jo, jo, už se zase probouzím ze sna do reality. Promiňte........................