Jdi na obsah Jdi na menu

Mezikrajské utkání st. žactva v hale

2. 12. 2012

 V neděli 2.12. se uskutečnilo mezikrajové utkání staršího žactva, tedy 14ti krajských týmů kluků a děvčat. Malé mistrovství ČR této věkové kategorie, s velkým počtem letošních medailistů s mistrovství ČR na dráze.

Triatlet reprezentovali Filip Sochůrek /1 000m/ a Bára Pribičinová /800m/. Ještě v autobusu cestou do Pražské haly ve Stromovce jsme se s Filipem dohodli, že vzhledem k neobsazení běhu na 300m druhým závodníkem KV kraje /za každý kraj nastupují maximálně dva kluci a dvě dívky v disciplíně/, že poběží i 300m, byť tento závod startuje pár minut po závodu na 1 000m, tam byl původně nominován, počítali jsme spíše právě s tou třístovkou. Neva, závodí se za tým.

Samotné závody se měly nést  v duchu kvality i organizace minimálně M ČR. Bohužel hned od začátku závodů docházelo k ne zcela zanedbatelnému zpoždění programu. A tak Bára se na dráze haly objevila se zpožděním asi 20 minut a to ještě nastupovala ve 2. Běhu. Vítězka 1. Běhu zaběhla čas těsně přes 2:20 minuty a tak jsme byli společně s trenéry Ptáčkem, Dočkalem a moderujícím Jackem Přibáněm zvědavi na 2.běh. Bára začala s respektem ze zadní pozice, ale první dvoustovka za 36 byla téměř optimální. 400m 1:14,8, stále vzadu. Vypadalo to na 2:30 až 32. Na poslední dvoustovce se Bára však pěkně zmáčkla a předbíhala soupeřku za soupeřkou. Na vedoucí závodnici to už nebylo, ale ještě v cílové rovince se téměř dotáhla na 2.místo a chyběly jen setinky /20/. 3. místo a čas 2:28,26 /29???/, myslím, že dobré. Nakonec celkově 8.místo /14 krajů po dvou běžkyních/?/ a z ročníku 98, tedy starších žákyň i po Novém roce skvělé 2.  DRUHÉ místo.  Filip svůj závod na 1 000m rozběhl za 35 na dvoustovce, a tempo vydržel až do500m, tam jsem ještě věřil na čas pod 3 minuty. Potom však Filip, především z důvodu malé porce objemového tréninku v říjnu a listopadu, tempu nestačil /3:05/. Protože jsme trénink zaměřili na dálku a sprint,  Samotná třístovka by asi byla lepším řešením.

Po lehkém a hlavně krátkém odpočinku Filip nastoupil na 300m. Třístovku zaběhnul už velmi slušně a v halovém osobáku /39,92/ doběhnul v 5. běhu na 3. místě, byť právě v závěru síly z kilometru chyběly.

Oba nominovaní „Triatleťáci“ nás reprezentovali velmi dobře. Díky. Trenér O. Dvořáka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář