Jdi na obsah Jdi na menu

Mistrovství ČR Praha a Jablonec

5. 3. 2013

 Dva poslední víkendy patřily halové atletice. Ten minulý dorostu a juniorům v Pražské Stromovce, tento v Jablonci nad Nisou byl určen žákům. Na obou mistrovstvích jsme měli svoje želízka. Lucka Prokopová /r.96/ si v Praze hned v rozběhu splnila své velké přání a konečně prolomila hranici 8 vteřin na nejkratším sprintu a 4.místem a časem 7,94 se kvalifikovala do finále.Tam se jí moc nepovedl start a tak nezopakovala ten pěkný čas z rozběhu, ale i tak 8,01 byl čas lepší os. rekordu před halovou sezonou a 7. místo v ČR, skvělé.

Do Jablonce jsme odjížděli společně s „Chodováky“, trenérem Dočkalem a výbornou koulařkou Pavlínou Kocurovou. Nás jeli reprezentovat Barča Pribičinová /800m/ a po kratší nemoci i Filip Sochůrek /dálka,60 a 300m/. Barča s výhledem na finále, Filip v dálce také, a na 60m je vždy loterie , ale jeho halový čas 7,56 mu dával také trochu nadějí. Vše však bylo jinak. Hned po doběhu rozběhu na 60m /7,74/ bylo zřejmé, že jde o svalové zranění a tak jsme další starty, s ohledem na přílišné riziko, odvolali.

Barča hned v rozběhu ukázala, že finále je realita a další zlepšení /2:27,86/ a vítězství v rozběhu tomu nasvědčovalo. Byl to přímý postup. Nedělní finále trochu zbrzdila její před ní běžící soupeřka a následné brzdy a obíhání přece jen v konci chyběly. Nakonec krásné 5.místo a halový osobák 2:26,81.

Barča stejně jako Lucka si určitě za svoji tréninkovou píli tento úspěch určitě zasloužily. Filip se v hale ohromně zlepšil, ale stále laboruje se zdravím i tréninky. Tak snad soustředění a další příprava už bude mnohem lepší, a to nejen pro něho, ale pro všechny kdož v zimním přípravném období zrovna 100% docházku neměli.

Trenér, O. Dvořák

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář