Jdi na obsah Jdi na menu

Mladší žákyně ve finále 5. místo

28. 9. 2013

Mladší žákyně TRiATLETU Karlovy Vary obsadily výborné 5. místo ve finále atletické soutěže družstev Sdružení západočeská atletika /Plzeňský a Karlovarský kraj/. Už samotný postup do finále byl pro družstvo velkým úspěchem. Družstvu k třetímu místu /Baník Stříbro 73 bodů/ chybělo 12 bodů, na čtvrtý Union Cheb /64bodů/dokonce jen body tři. Nejúspěšnější závodnicí byla opět Eliška Markofová, která dokázala zvítězit ve vrhu koulí /9,90m/, doběhla na 4. místě ve finále na 60m /8,94/, když rozběh doběhla na 2. místě v osobním rekordu 8,77 a OR si vylepšila i na 60m překážek /7.-10,98/. Eliška Plávková 5. na 300m v OR 48,96 a ve stejném závodě bodovala ještě Adéla Bronišová /8.-OR 50,53/. Páté místo ve výšce obsadila Daniela Krýslová /130cm/, doběhla i na 6. místě na 800m. Na osmistovce doběhla ještě na bodech /9./ Klárka Frišová.  6. místo vybojovala i Adéla Chramcová na 150m /22,10/ a těsně za body doběhla nováček  Anička Vondráčková za 23,45, když vyhrála 5.běh.  Na nejdelší trati /1500m/ naše nejmladší  děvčata /r. 2002/ zabojovala a Terezka Košíková skončila na bodované 9. příčce a Šárka Švejdarová těsně za body /11./. V závěrečných štafetách startovaly naše tři štafety. Štafeta Vondráčková, Kosová, Frišová, Bronišová doběhla na 5. místě, štafeta předžaček Vébrová/r. 2003-OR v rozběhu na 60m 9,85/, Loufková/r.03-60m-10,05/ , Švejdarová/02/, Košíková/02/ na 8.místě. První štafeta Triatletu v sestavě Chramcová, Krýslová, Plávková, Markofová běžící mimo bodování dosáhla času /34,78/,  jen o 0,01 vt. horší než nejrychlejší kvarteto sprinterek ze Stříbra .

Letošní dráhovou atletickou sezonu zakončí poslední víceboje atletických přípravek Karlovarského kraje  4.10. v Sokolově, kde TRiATLET bude bojovat o vítězství, posléze bude atletika pokračovat dlouhou řadou přespolních běhů, když mistrovským závodem bude běh Smolnickým kopcem v Chodově 13.10. a nejbližším Běh okolo Panorámy v Jáchymově v neděli 6.10.