Jdi na obsah Jdi na menu

Novoroční běh v Doubí, první závod roku 2011

3. 1. 2011

Jako každoročně se běžci sešli v Doubí, aby si vyléčili kocovinu silvestrovského loučení se starým rokem tím nejlepším způsobem - sportem. Letos, po změně na MM KV, přišel mezi běžce i nový primátor Petr Kulhánek, a nejen, že odstartoval závod, to dělali i předchůdci, sice jinde a jindy, ale běhat to ne, ale po odložení pistole vyběhnul s ostatními na trať. Pan Kulhánek předvedl, že běh mu není vůbec cizí a zaběhnul velmi slušný čas.

Vlastní závod s 83 závodníky poznamenal především posolený povrch celé tratě. Myslím, že horší povrch jsem od své první účasti ve SVATOŠKÁCH NEZAŽIL. Sám jsem se po rozklusání rozhodnul běžet více méně jen tréninkově a lehce. Dodržel jsem to na obrátku. Od obrátky jsem se již snažil běžet, leč na vrcholu stoupání, tedy cca 600-700m před cílem jsem pocítil jakousi slabost, vůle to nebyla, a tak opět klusík, ale s jiným výrazem ve tváři.
No k výkonům. Časy tzv. mokré, jen tretry, ty však použilo zanedbatelné procento, pomohli k lepším časům i pocitům.
Smekám před velmi pěkným časem Ivany Sekyrové /tretry/, která potrápila Honzu Kubíčka /maratonky/ a pokořila všechny ostatní!!!!
Při pohledu do historických tabulek, mimochodem perfektně připravených a okamžitě aktualizovaných Michalem Havlíčkem, vidíme, že takto pomalu vítěz nikdy neběžel /pomíjím začátek historie/. Povrch i výkonnost udělali své.
A naši??? Mates Vrba neměl s sebou tretry a tak se trápil jako většina, Slávek Švejdar naopak obul hřeby a byl to velmi slušný čas a 2. místo v nové kategorii M40. Výtečný výkon předvedla Barča Pribičinová a čas hodně pod 29 minut (v tretrách) !!!! Potom již rekreační výkony Michala Fíci /do obrátky s Luckou/, Ludvy Pribičina a Simony /běželi výborně/ , Luboše Sochůrka i Petra Klíčka. Někteří v cíli slavili velká zlepšení i za těch zhoršených podmínek. I za tyto rekreační běžce patří poděkování, že se postavili na start závodu, který byl morálně velmi těžký.
Děkujeme všem za reprezentaci klubu a přejeme úspěšný vstup do nového roku 2011 a za rok zase v Doubí !
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář