Jdi na obsah Jdi na menu

Ohlédnutí za MČR žactva

11. 9. 2011

Tak jsme v pátek sedli do klubové dodávky ŠAKu Chodov , já a Lucka Prokopová, a vydali se vstříct mistrovství v atletice žactva do N.M. n. M. Počasí více než letní, krásné ubytování v penzionku na okraji N.M. Vyhřívaný bazén jsme naplánovali na relax po prvním dnu. Ještě před ubytováním jsme se zastavili rozcvičit na stadionu generála Klapálka. Krásný, malý stadionek s šestidráhou na oválu a osmi na rovince na nás dýchnul již tu pravou atmosféru.

V sobotu začínali závody až ve 13 hodin a tak jsme společně s Arnoštem stačili ještě zvládnout lehký výběh a potom již spěchat na začátek 1. dne.

Seskok asi deseti parašutistů, vystoupení mažoretek a nezbytné projevy V.I.P. oblasti a může začít konečně to hlavní – závody. Libor Dočkal hned v lehkém infarktovém stresu, Filip nějak popletl čas prezentace, resp. společného odchodu na disciplínu a i místo soutěže, naštěstí jeden ze 6ti pokusů zvládnul, a dokonce na medaili. Překážkáři Danu Hruškovi se dařilo, ale po potřesení si rukama se závodníkem ve vedlejší dráze /Robles to nebyl!!!/, ztratil rytmus i postup.  Lukáš Vantuch vybojoval postup do meziběhu nekratšího sprintu a to už nastupovala i naše Lucka Prokopová. Bohužel se jí vůbec nepovedl start /fotka to jen potvrzuje/ a v závěru ji opustila i bojovnost, Čas 8,35 už dlouho neběžela. Další horší zpráva byla ta, že se stejným časem 8,35 byla další dvě závodnice a tak o postupu rozhodovali tisíciny. Bohužel !!!! Právě ta rezignace v konci udělala zřejmě i více než tisíciny a postup byl v háji.Celkově dělené 17.-18. místo.

Lucka z toho byla hodně, hodně smutná. Je to sport a zkušenost, byť i taková, k závodění patří!!!

V neděli 150m. Lucka, myslím, že ve třetí dráze odstartovala mnohem lépe a se Školovou, jedna z favoritek,  běžící před ní držela dlouho krok. Tentokrát 2.místo, ale  vítr – 3,9 m/s udělal své. A protože přímý postup měla jen vítězka,a ten protivítr měl velký vliv na čas, který byl 20,03 a opět bez postupu /pouze šestičlenné finále/. Celkově tentokrát, ale mnohem lepší 9. místo !!!

Potom nám předvedl Marek Ptáček, že má formu jako řemen a po včerejším jasném postupu si druhý den ve finále „pohrál“ se všemi soupeři a v „osobáku“ 2:02,48 se stal mistrem ČR na 800m. Filip potom přešlápnul vítězný pokus v oštěpu, ale na alespoň bronzovou se vrátil hodem 47,98 /přešlap byl někde mezi  51-52m/. Dan Hruška vybojoval postup na překážkách a ve finále doběhnul na pěkném 4. místě /28,33/. Stačil i zvládnout kouli /5. 14,00/, a Tomáš s Lukášem také /8. resp. 9.  13,50 a 13,40/.

Chebská Janušková po rozběhu za 42,15 doběhla ve finále třístovky na 4. místě /Bičianová upadla na 2.pozici cca 5-6m před cílem/ na pěkném 4. místě a štafeta  3x300m na stejné, nepopulární bramborové pozici.

No a z jakým pocitem odjíždíme??, Já s rozpaky. Ale jak už jsem napsal, je to SPORT, a tak víme, že je třeba kousek zase přitlačit!!!