Jdi na obsah Jdi na menu

Osm medailí ze Strahova

10. 2. 2012

Sobotní halové mistrovství SZA /Sdružení západočeská atletika = Karlovarský a Plzeňský kraj/ žactva přineslo mladým atletům Triatletu osm medailí. Ani tradičních sobotních -21°C /Olšovky dokonce -22,5°C/, neodradilo děti, rodiče a trenéra od halových závodů. Příjemně vytopená hala na Strahově je tradičním místem našeho mistrovství /kéž by ve Varech nějakým zázrakem či kouzlem spadla podobná z oblaků/.

Hned na začátku nám po ještě přetrpěné „šedesátce“, odstoupila pro odraženou patu nadějná Eliška Markofová. Zaběhla si ještě osobák 9,35 a mezi nejml. žačkami obsadila 8. místo. Z dalších K.Poláková 11,13;Z.Ficenecová 11,71, nejmladší T. Košíková při své závodní premiéře 10,55. Mezi mladšími žáky se Jirka Loufek v os. rekordu /8,51/ kvalifikoval vítězstvím v rozběhu druhým nejrychlejším časem do finále. Ve finále zůstal sice těsně za osobákem /8,57/, ale vybojoval v těsném souboji  2.místo. Ve vloženém závodě žen,juniorek a dorostenek na 60m zaběhla Lucka Prokopová jen setinku za osobákem /8,04/, a to i přes nepovedený start. Dobrá forma před M ČR /18—19.2.  Praha – Stromovka/. Ve vloženém závodě mužských kategorií zaběhnul Tomáš Vojtěch 7,37 a o setinku porazil Jirku Stehna z Chodova.  Na překážkách začal svoji medailovou žeň David Novotný. Ve třetím běhu si zaběhnul os. rekord 11,10 a bylo to 1. místo.  Na „třístovkách“ přibyly další medaile. Jirka Loufek a David obsadili 2. resp. 3. místo /46,27 a 46,57/. Jirko, medaili mám u sebe. Další medaile mezi staršími žáky Filip Sochůrek, a to za 3. místo a čas 42,57. V dalším vloženém závodě /200m/ si Lucka vylepšila halový osobák už na 26,53 . Tomáš Vojtěch na dvoustovce 23,63 /J.Stehno 23,07/. V dálce mladších žáků, kde už nemohl startovat Jirka Loufek, si vybojoval vítězství David Novotný skokem 443cm /3.medaile/. Bohužel při rozcvičování na dálku mladších žákyň se zranila /svalové zranění/ Eliška Plávková a bylo po šanci na další medaili. Brzy se uzdrav!!!!  Na šestistovkách elévů jsme mnoho nepředvedli, snad se to na jaře vylepší. Verča Kosová /ml. žákyně/bojovala o jakousi odměnu a nechala na trati duši /2:09,84 /6./, a bylo to nejlepší umístění na této trati. Klárka Frišová  2:08,60  /8./ a Zuzka Ficenecová 2:31,58  /15./. Potom přišly osmistovky a další medaile. Nejdříve již mezi staršími žákyněmi po velmi volném tempu si skvělým finišem v poslední dvoustovce a setinovém doběhu vybojovala stříbro Bára Pribičinová / 2:35,59/.  Zahanbit se nechtěl nechat na stejné trati i kategorii Vláďa Friš /Mates/ a přes velmi rychlý začátek vydržel tempo a vybojoval velmi nečekanou zlatou medali /2:24,31-os. rekord/. Jak už jsem zmínil za týden čeká M ČR Matěje /400m/ s Luckou /60,200m/. Závěr přípravy bude probíhat standardně v mrazech /snad už poleví/na stadionu v Tuhnicích a zbytek i v tunelu v Sokolově. Velké zázraky asi očekávat nelze. Matěje čeká potom příprava na maturitu a tak hlavní atletická příprava přijde až poté. Někteří si zaběhnou 24.3. mistrovství ČR v krosu /Střelské Hoštice – Strakonicko/Horažďovicko/.

Pokud má někdo fotky ze závodů, prosím o poslání Lucce Markuskové. Rádi zveřejníme na našich stránkách.