Jdi na obsah Jdi na menu

Prvomájové závody přinesly pěkné zahájení sezony

2. 5. 2012

 Krásné letní počasí, optimální počty startujících, především těch hodně mladých, dobře fungující pořadatelé i časomíra, převážně výborné výkony, to byly hlavní atributy tzv. „Májovek“.

Našich mládežníků se sešlo  určitě více než třicet. Výborně si vedli všichni . Hodně překvapil Dominik /Tichý/, protože jeho první výkony byly velmi dobré, ten druhý /Křesťan/ nás asi překvapí taky, ale asi na jiném poli.  Poprvé pod osm si zaběhnul Filip Sochůrek. Jirku Loufka s Davidem Novotným sfouknul třímetrový protivítr.  Děvčata /Eliška,Tereza,Danča /9,22/,Markéta,Klárka/ta po nemoci/ zaběhla taky pěkné časy, překvapila Danča.

Filip Litavský v kouli asi standard, ale v oštěpu, byť již o 100g těžším, pěkný osobák za 51m. David pěkných 26,40 „šestistovkou.  Na stovce Dominik/12,30 !!!/  i Jirka osobáky, škoda jen zraněného kotníku Lucky, neb na sprintech na tom je minimálně jako Dominik , ale příští týden ve Stříbře to už asi nastartuje.

Mnou hodně očekávané „šestikilo“ nám přineslo velmi zajímavý závod a potvrzení vzestupu formy Barči/1:46/ a Ivety, potvrzení stability Elišky /obě 1:49/. Moc se těším na další závody. Výborně běžely i Klára s Eliškou /1:53 resp. 1:55,60/. Holky se na první dvoustovce nechaly zbytečně zavřít a tak se nezačalo úplně podle našich představ, ale je potřeba naučit se reagovat na všechny možné situace. A tak nástup na metě 350 byl jediným, v tu situaci, vhodným řešením. A zvládli to bezvadně. Snad jen Danče trochu došly v konci síly. Mates mladší bohužel nemůže očekávat vyšší výkonnost a lepší časy. Tam by to chtělo častěji trénovat 1-2x týdně opravdu na víc není!!! Klárka po nemoci a tak to byl velmi kvalitní trénink. Dvoustovku si zaběhli Filip s Jirkou, a oba v os. rekordech. Pěkně běžela i Markéta, taťka měl určitě radost /my také!!/.

Takže z nových tváří se pěkně uvedli Dominik, Tereza a určitě i řady z přípravky, ale to už musí zhodnotit LUCKA.

Na zítra promyslete CHODOV /disciplína/, zítra to napíšeme. Jen v kostce začátek je  ve 12 hodin,  2001 a mladší jen 60m, potom 60,300,800, žactvo, 100,300 dospěláci /i dorost a jun./ + 5000m.

Trenér Olda Dvořák

Zhodnocení atletické přípravky: Pro atletickou přípravku to nebyly nijak důležité závody, ovšem i na těchto závodech se dobře sbírají zkušenosti. Pro nejmladší byla vypsána pouze 1 disciplína, a to 60 m. Všichni podali velmi pěkné výkony, pro některé např. pro Evu Veselou /02/ to byly první atletické závody. Určitě milým překvapením pro všechny děti byly sladké odměny v cíli. Všem rodičům děkuji, že si udělali čas a přišli se svými ratolestmi. V sobotu nás čekají další závody – Chodovská tretra. Přihlášky ve čtvrtek na tréninku.

Trenérka Lucie Markusková 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář