Jdi na obsah Jdi na menu

Slavkovman

3. 5. 2011

Tak jsme si zase jednou pořádně dali!!!! Jirka Hadrava přesunul Hornoslavkovského „geroje“ z Michalu do Horního Slavkova a to se vším všudy. Dobře udělal. Po loňském prořídlém startovním poli to letos bylo úplně jinak. A jak???

No zázemí, tratě, plac pro hod granátem, plánek tratě a nakonec počasí, vše hrálo jasnými pozitivy pro tuto změnu. Slávek Švejdar přiběhnul z rozklusu, kdy si dal celý, bez pár metrů, pětikilometrový okruh, vnesl svojí poplašnou zprávou trochu obav, ale jen do jednotlivých startů. Musím se přiznat, že jsem nejdříve preferoval variantu 1.km jako rozklus, ale nakonec jsem se v protisměru podzimního HS krosu proběhnul cca 1km. Nutno říci, že přesně tam, kde za zatáčkou začínalo první pěkné stoupání, vrchol jsme znali  již ze zmiňovaného krosu. Startoval jsem jako 13. Přede mnou vybíhala Monika K. a 2. Minuty před Monikou Eva H. Chtěl jsem běžet s tím, že závod je těžký profilem i délkou. Takže rozum do hrsti a hlavně nevystřílet patrony v 1.okruhu.
A to na nás každého čekaly po 1.kole na hřišti tři gumové granáty a pro někoho velmi nevyzpytatelné hody na vytyčený cíl /8x8m se středem 30m, ženy 20m/. Mike a Pavlík Krieger avizovali dopředu svojí technikou, že to může být rozhodující. Vše jsem raději zkusil ještě před startem a šlo to O.K.
Vyběhnul jsem tedy podle plánu, 1. Stoupání docela ušlo, i když nahoře jsem měl plíce asi 5m před sebou. Potom následuje víceméně část výrazně seběhová s konečným cca 300m prudkým sešupem. Na 3.km jsem doběhnul Moniku, na 4.km naopak doběhnul mě Jirka Nováček. Při odbočce však lehce přebíhá směr tratě, zařvu na něj a včas se vrací, není to však naposledy. Následuje stoupavá část od potoka až po závěrečnou sjezdovku, Jirka N. je stále těsně přede mnou a na granát jdeme těsně po sobě.Nahoře jsem ho opět vracel na trať. Již při seběhu ze sjezdovky si rozcvičuji lehce rameno, po březnové havárce na biku mu moc nevěřím, stále bolí. Hody jsou přesné, téměř všechny na kříž-střed. Jirkovi Hadravovi se přesto dostal zápis s jednou chybou. Již na hřišti vidím, že se chystá na start hlavní favorit Pavel Procházka. Vybíhá asi těsně za mnou, neb při odbočce do lesa ho cítím těsně za sebou, uvolňuji cestu a Pavel s díky uhání vpřed. 1. stoupání i ve 2. okruhu celkem zvládám, nahoře míjím Irču, dechu sotva popadám, ale jde to. Tam je prostor pro zrychlení a tak to zkouším. Nakonec, tak jsem to i plánoval. Před 2. Resp.7.km mě předbíhá Michal Landiga, zkusím zrychlit na jeho tempo, krátce, ale vím, že to je moc ryhlé a tak Michalovu pobídku pojď se mnou s díky odmítám.Při výběhu na „Kančí louku“ cca 2.km, zahlédnu Evu Hejtmánkovou, i to je motivací pro pokus o dostihy. Daří se to asi na 9.km . To už je Jirka Nováček zase přede mnou, po 1. sjezdovce ho zpomalily lýtka. Předbíhám Evu a za chvíli i druhou /Roudnickou/ a plazím se vzhůru do sjezdovky. Kousek běžím, jdu, běžím. Dolů to zkusím pěkně pustit, tam ještě stihnu Martinu Aišmanovou a dobíhám kousek za Jirkou. Mám ze závodu dobrý pocit. Po pořádném odpočinutí výklus a vyhlášení. Trochu chaos s pořadí a časy. Jirko určitě jsou tam velké chyby, Krieger vyběhl za Manfredem a byl v cíli mnohem dřív. Bohužel Manfred měl o 4 minuty lepší čas i když Pavel měl 1 zásah a Manfred 2. Můj čas určitě nesedí, Měřil jsem si vše i depo /hody/ 1. Kolo 27:05; granát 37,0; 2.okruh 26:44 celkem tedy naměřených 54:26 . Ale je mi to jedno, jen Michal bude muset pracovat s tím co dostane. Závod tedy byl SUPER, ještě musím pochválit značení. To byla paráda, včetně těch kouzelných cest a cestiček, luk a nakonec i ne zas tak dlouhé sjezdovky. Alespoň změna. Jen ty nohy, dnes tedy se mi do práce nechtělo vůbec běžet, ale nakonec jsem se ukecal a vyběhnul. Hezké fotky už jsou na AK Sokolov.
Olda Dvořák
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Olda - SLAVKOMAN

3. 5. 2011 11:52

Psal jsem to již včera. Večer přišli opravené výsledky včetně omluvy Jirky. Myslím, že časy jsou těď již správně, můj jen s malou odchylkou, ale ta je způsobena odpočítávaným startem a mojí roztřesenou rukou/srdcem/ z náročnosti tratě a to již na startu. Mrzí mě jen ten granát, ale nic to neřeší. ještě jednou Jirkovi velké poděkování za krásný závod i pokoru s jakou vzal opravu výsledků, to každý neumí.