Jdi na obsah Jdi na menu

Triatlet přivezl ze Strahova 7 medailí

5. 2. 2011

Termín na počátku jarních prázdnin, propukající chřipková epidemie se podepsaly na prořídlém startovním poli mistrovství SZA /Karlovarský a Plzeňský kraj/ ve Strahovské přetlakové hale.

dom.jpgJednoznačně nejúspěšnější mezi mladými atlety, závodilo mladší žactvo a přípravky, byl Dominik Křesťan. Tři zlaté a jedna stříbrná /smíšená štafeta 4x200m/ to je velmi krásná sbírka začínajícího, mladého atleta. Strhující byl především souboj ve finále na 60m s Plzeňským Vítem Vodrážkou. Oba doběhli v čase 8,10, Křesťan vyhrál o několik tisícin, když ještě v polovině tratě minimálně o metr prohrával. Další jeho vítězství byla již přesvědčivá. Ve štafetě opět na posledním úseku předvedl nádherný finiš a štafetu ve složení Aleš Jiskra, Daniela Krýslová, Bára Havlíčková a Křesťan vytáhl na celkové druhé místo.
Další medaile vybojovali Aleš Jiskra v běhu na 1000m ml. žáků, Bára Pribičinová 600m ml. žákyně a Eliška Markofová na 60m předžákyň. Eliška byla vůbec poprvé na atletickém ovále, poprvé závodila a ihned se zařadila mezi elitu v kraji. Těsně za medailí skončili Vláďa Friš na 1500m starších žáku, ale os. rekord 5:04,26 vše nahradil a Aleš Jiskra v dálce, když od medaile ho dělilo 6cm /5.místo 425 cm/.
 Ve vložených závodech si vedla skvěle Lucka Prokopová, 60m 8,42-2.místo a na 200m os. rekord 27,93/ 5.čas ČR st. žákyň/. Tomáš Vojtěch 60m-7,45 a os. rekord na 200m 23,91. Eva Švecová zaběhla 60m za 8,55 a 200m za 28,07 vt.
Další víkend se ve Strahovské hale uskuteční mistrovství SZA /družení západočeská atletika/ OPEN mužů, žen až po starší žactvo. Odjezd opět v 7 hodin od Tržnice.
Všem závodníků gratulujeme k pěkným výsledkům !!