Jdi na obsah Jdi na menu

Triatlet spolu....jedeme vodu 2013

6. 9. 2013
Vodácko-triatlonový víkend Triatletu

Takhle to všechno začalo…..
Bylo to někdy na konci školního roku nedlouho po oslavě trenérčiných narozenin.Kdo přišel s tím nápadem jet na vodu, vlastně ani pořádně nevím, ale reakce nás rodičů malých sportovců byla dsc_0241.jpgkladná. A i když bylo dost málo času na zajištění všeho (nejprve bylo potřeba dát dohromady počet účastníků, zajistit lodě, ubytování atd.), všec...hno se nakonec zvládlo na 1 a sešlo se nás celých 45 „nadšených vodáků“ (mimochodem pro valnou většinu z nás to byla vodácká premiéra). Každopádně příště se začne plánovat dřív, třeba se naše početná skupinka ještě rozroste…
Jo, a velký obdiv a poděkování patří Lucii Markuskové a Martinovi Szewieczekovi za organizaci akce, zajištění lodí, ubytování atd.

A takhle to pokračovalo…….
V sobotu ráno se naše početná skupinka sešla na břehu řeky Ohře ve Dvorech vedle čerpací stanice. Zde jsme měly převzít lodě a vyrazit. Dodavatel lodí trošku zmatkoval a tak se náš odjezd posunul asi o 40 minut. Ale nakonec jsme všichni naskákali do lodí a raftů a vyrazili vzhůru za dobrodružstvím. dsc_0267.jpg
První zastávka na některé z nás čekala již velmi brzy a to v loděnici pod Chebským mostem. Chuť na kávu a švestkové koláčky byla tááák silná….. . Při prvním výstupu z lodě došlo k malé nehodě - chudák Šíma podcenil kluzké kameny a jeho zoubky okusili tvrdost betonových schodů. Naštěstí mu zůstali zuby všechny a mezitím, co jeho maminka Evelína seděla v loďce a máchala a ždímala mokré a špinavé prádlo (za urputného vysílání zuřivých blesků), naše pomenší skupinka se odebrala na kávu a došlo na první ochutnávku švestkových koláčků - mňam. Ale žádné zdržování a rychle zase zpátky do lodí…
Část lodí totiž mezitím pokračovala dál, tak jsme my „kafaři“ museli potom pořadně máknout, abychom je dojeli. To se nám kupodivu podařilo už někde u Dalovic. Tam jsme také zjistili, že někteří jedinci již vystoupily. Přeci jen je Nicísek ještě malý a až tak moc se mu to nelíbilo. A jeho tatínek Péťa Markusek se musel „obětovat“ a vystoupit s ním(chudák-určitě by si to býval užil, snad příště). Pak nás čekal velmi zajímavý průjezd peřejemi na Hubertusu, kterého jsme se trochu obávali. Ale překvapivě, až na pár výjimek, jsme všichni projeli bez následků. Někteří to sice projeli pozadu a našli se i tací, kteří se při tom trošku vykoupali, ale naštěstí kromě pár šrámu a modřin z toho nic vážnějšího nebylo. A někdo eří se koupal a ani k tomu nepotřeboval peřeje. Super akce jedné loďky ve složení Lucka, Ivča a Honzík Prokop(pro nezasvěcené-juniorské závodnice oddílu). dsc_0293.jpgNa vcelku klidné vodě přehlédli z vody vyčnívající „KAMÍNEK“ a po nárazu zjišťovali teplotu vody. Škoda jen že z tohoto prima cirkusového čísla nemáme jediné foto. Pomohli jsem jim odstranit vodu z lodi (nikdy bych nevěřila, jak může být loď plná vody tak zatraceně těžká) , děvčata si vzala suché oblečení a pokračovali jsem v cestě. Následovala stravovací zastávka v Dubině v restauraci u Dvořáků, super oběd, krátký oddych, pak zpátky do lodí a hurá do kempu na Špici - zbývají ještě asi 4 kilometry. Pro některé velmi dlouhé kilometry….Ale nakonec kolem čtvrté hodiny odpoledne dorazila ke břehům již zmíněného kempu poslední loďka a všichni zúčastnění byly spokojení a šťastní, že jsme to ve zdraví přežili. Společné foto je důkazem.
Následovalo ubytování - někdo v chatkách, někdo ve stanu, někdo bez stanu. Moc hezký a příjemný kempík. Někteří jedinci, kteří se nemohli z jakéhokoliv důvodu zúčastnit naší vodácké superjízdy si alespoň nenechali ujít večerní program, který myslím opravdu stál za to.
Krásný altán s ohništěm jako dělaný pro nás. Snad jen ten komín pro odvod kouře mohl být posazen trochu výš - au, au chvílemi to bolelo, viď Ševi, ale tvrdá palice vydrží vše…
Když jsme se všichni nastěhovali do již zmíněného altánku se vším co kdo přivezl k jídlu i pití, bylo tam sotva k hnutí. I přesto zde panovala velmi dobrá nálada, která trvala až dsc_0330.jpgdo nočních, pro některé i ranních hodin. Dokonce došlo i na kulturní vložku v podání kytaristy (původem horník z Mostu - nyní již fotbalista z Počeren), který nebojácně předstoupil před bandu rozesmátých sportovních nadšenců a odvážně nám zahrál. Nakonec i na družbu s přáteli z „NDR“ a chvílemi se ztrácela i jazyková bariéra. Nejlepším dorozumívacím prostředkem jsou stejně ruce a nohy( Martin by mohl pořádat kurzy )
Někteří jedinci, kteří se nemohli z jakéhokoliv důvodu zúčastnit naší vodácké superjízdy si alespoň nenechaly ujít večerní program, který myslím opravdu stál za to.
Jo abych nezapomněla, veliké poděkování patří Martinovi Š., že nás v noci tak pěkně hlídal. Ustlal si totiž na verandě naší chatky.
A v neděli pro některé akce pokračuje….
Druhý den ráno bylo trochu náročné, přeci jen spánku nebylo mnoho, ale přesto se našlo pár nadšenců, kteří se vydali do dva kilometry vzdáleného Velichova, kde se konal již třetí ročník Velichovského triatlonu. Závod z našeho oddílu absolvovalo 5 tříčlenných družstev ( v každém družstvu vždy jeden plavec, jeden cyklista a jeden běžec). S přihlédnutím k fyzickému vypětí z předchozího dne a nevyspání, je s podivem, že všichni zúčastnění dorazili do svého cíle bez následků. Největší můj obdiv ale patří všem plavcům, jelikož dle propozic mělo být součástí závodu brodění přes řeku, nakonec se ale plavalo v dost studené vodě a to ještě značný kus proti proudu. Velká gratulace Patriku Gottschierovi, který jakožto běžec obdržel cenu za nejrychlejšího běžce.
Letos se zde poprvé konal také dětský duatlon,a tak naše soutěživé děti neváhaly a vrhly se do toho.Nejmladší účastník a člen naší výpravy Nicolas Markusek to na svém odrážedle rozjel jako skutečný velký závoďák. Chyba nastala ve chvíli. kdy se po něm chtělo, aby sestoupil a běžel - neprošlo to, tak si dal ještě jedno kolečko na kole. A aby toho nebylo málo, zopakoval si to pak ještě jednou - tak se mu to zalíbilo. I další závodníci pak také postupně nastoupili na start s úsměvem ( Terezka Gottschierová, Eliška Otcovská, Šimon Kraft, Honza Prokop). Všichni úspěšně absolvovali, někteří si domů odnesly i cenné medaile - byť o některé bylo potřeba se dodatečně dsc_0381.jpgpřihlásit…
Po závodě se i tento zbytek výpravy odebral vyčerpán a příjemně unaven do svých domovů s pocitem krásně stráveného víkendu a super zakončením prázdnin pro děti. Věřím, že všem zúčastněným se to líbilo stejně jako mě a také se těší na další společnou akci - což se dle předběžných domluv bude konat na silvestra. Tak doufám, že to vyjde, protože s takovou partou bezvadných lidí není o krásné a veselé zážitky nouze.

Takže lidičky, těšte se na silvestra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
a zde:  http://luksando.rajce.idnes.cz/Triatlet_voda_a_zavody_Velichov_2013/

P.S. Chtěla jsem ve stručnosti shrnout naší společnou akcičku - ale stručně to prostě nejde-tolik zážitků se nedá napsat v pár větách, tak mi to, doufám, odpustíte.

Jitka Otcovská

 

dscf0026.jpg

P.S. od Lucie Markusková - Jitka Otcovská je maminkou našich 2 závodnic a především nejlepší vedoucí naší závodní kanceláře při pořádání závodů !

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

šewi - lodě

18. 7. 2013 22:57

jen pro připomenutí.. 15.7 již pryč a zatím se ke mě nedostala od nikoho žádná rezervace na lodě..