Jdi na obsah Jdi na menu

Triatlet ve Stříbře těsně pod stupni vítězů

30. 9. 2014

10250145_738233896248814_639282906472806636_n.jpgPo loňském 5. místě jely atletky mladší žákyně do Stříbra na finále Plzeňského a Karlovarského kraje bez velkých ambicí. Na soupisce /18 závodnic/ bylo pouze 5 mladších žákyň r. 2001, ostatní o rok a častěji i mnohem více mladších, tedy s výhledem na další roky.

Začátek nasvědčoval předpokladům, boji o cca 6. – 8. místo. Když však přišly na řadu běhy na 800 a 1500m, vše se rázem začalo měnit. Do závěrečných štafet na 4x60m jsme nastupovali s nadějemi na mnohem lepší umístění. Nakonec z toho bylo krásné 4. Místo a 1. Místo z Karlovarského kraje. Z jednotlivců vynikla především asi i nejmladší účastnice celých závodů teprve 9 letá Eliška Kučerová, když v sólo běhu vyhrála 1500m v nejlepším letošním čase v ČR této věkové kategorie /9letých děvčat/. I na 2. místě doběhla závodnice TRiATLETU Šárka Švejdarová /5:40,80-OR/ a ještě 6. Zuzka Ficenecová za 5:46,85 /OR/. Na 800m si vylepšila OR Terezka Košíková /2:40,83/, když finišovala na 2. místě. 5. Doběhla Kristinka Nová v OR 2:47,76. Ve výšce na 6. Místě skončila Kateřina Dvořáková výkonem 133cm. Trochu nás zklamala koule, míček, ale bohužel očekávané body chyběly i v dálce a na překážkách. To, že ještě mimo soutěž startovalo dalších 6 žákyněk je velkým příslibem do nejen příštího roku.