Jdi na obsah Jdi na menu

Triatlet veze další medaile

14. 2. 2011

Strahovská hala hostila opět atlety sdružení západočeská atletika /plzeňský a karlovarský kraj/, tentokrát od staršího žactva po dospělé v tzv. mistrovství OPEN.

Atleti TRIATLETU se opět neztratili. Devět kovů /medailí/ je toho důkazem. Vyřádila se především žákyně Lucka Prokopová, která s ohledem na její krátkou sportovní kariéru a nutnost přece jen zkoušet jakousi její parketu, běžela trojboj, tedy 60,150 a 300m. Vše dokázala běžet ve skvělých časech a umístěních, takže si veze největší sbírku medailí /zlatou a 2xstříbrnou/. Další dvě zlaté vybojoval, i když nutno objektivně přiznat v menší konkurenci, Tadeáš Sommer, když vyhrál dálku /v os. rekordu a dokázal porazit velmi dobrého Seidla ze Sokolova/ i trojskok. Zlatou vybojoval i sprinter Tomáš Vojtěch  mezi muži a juniory /r.93/, když byl jediným západočechem ve finále na 60m. Dvakrát si zlepšil os. rekord až na finálových 7,38. Stačil vybojovat ještě bronz na „dvoustovce v „osobáku“ 23,74. Stříbro vybojovala i Eva Švecová na „čtyřstovce“ , když doběhla za Chebskou Hadašovou. Pro bronz si doběhnul i Kuba Ficenec, i když s výkonem nemohl být spokojen ani trenér /o.Dvořák/, ani on. Omluvou je viróza v předchozím týdnu a samozřejmě chybějící trénink.
Ostatní výkony : L.Prokopová 60m 8,34/rozběh 8,30-12.místo v ČR/, 150m 20,33 /12-místo v ČR/, 300m 44,12/4.místo v ČR/, T.Sommer dálka 622, trojskok 12,38, E.Švecová 63,16/22. místo v ČR/A.Špreňar –výška 6./161cm, J.Ficenec 3km 10:44,64
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Trenér - Strahov jinak

14. 2. 2011 9:05

Chaos který způsobili pořadatelé, ať už TD, nebo ředitel závodů zcela vyjímečným rozhodnutím o postupech závodníků startujících mimo soutěž do finálových závodům byl zcëla mimořádný. Naprosto a v plném rozsahu souhlasím s Milanem Kalouskem a jeho komentářem na stránkách AK Sokolova. Každý trenér i rozhodčí u disciplín nevycházeli z údivů. Obroské množství závodníků udělalo z MISTROVSTVÍ KV kraje veřejné závody.
Ano jedno sto korun startvného asi udělá svoje, ale nepřehledý systém a v řadě disciplín i neobjektivní výsledky, v dálce mnozí závodníci, kteří získali medailová umístění, paradoxně neskákali finálové skoky. Podobně to bylo v postupech u sprintů. Kde postupoval vítěz a časy, místo objektivního postupu nejlepších časů. Odstupy závodníků, chybná nasazení apod. opět dovrčily CHAOS letošního mistrovství. Věříme, že se TOTO nebude už nikdy opakovat. Strávit v hale 11 hodin a odjet s tím, že nevím kdo kolikátý v krajském mistrovství skončil to je ten CHAOS. Děkujeme pane Janeček a další. O.Dvořák