Jdi na obsah Jdi na menu

Triatlon v Aši

12. 7. 2011

Nečekaně posilněná sestava o Tamču , rozuměj Tamaru Maxantovou, která se objevila v ČR na pár dnů, jinak pracovně už dva roky v Dublinu /Irsko/, jsem ještě s Petrou Mikešovou a Irčou Šípovou třemi koly na střeše a jedním v kufru našeho Ranaultíka vyrazil do Studánky /nevím jsetli je to podle teploty vody v rybníku, kde pravidelně při triatlonu plaveme/.

Nálada skvělá, vždyť Tamča pokořila před týdnem Ironmana v Klagenfurtu a to ve fantastickém čase 11:01:50!!!!! Dorazili jsme vcelku a jako vždy s předstihem, vstávačka v 5:50, a tak v poklidu ukazuji Petře, nikdy tu nezávodila, kde a od kud kam se poplava, náběh do depa, nástup na kolo a výběh z depa na běh. Dolaďujeme kufry na nové cyklometry, moc to nejde, ale poradili jsme si vypodložením podložkou pod kufr, a drží. Řeším i tradiční dilema, neoprén ano či ne. Moje tvrzení, že nad 250m se mi vyplatí snad stále platí, takže neoprén. Rozpravu neposlouchám, věřím, že změni nebudou, nebyly!
Na startu, tedy i plavání je nečekaně velké startovní pole a tak po startu pěkný maso. Několik chlapských pohlazení, pár kopanců i pokus o moje utopení, dělám co můžu, ale párkrát jsem vody upil, párkrát začal z nuly a tak asi to nebude nic moc, a není. Alespoň závěr od druhé bójky se plave už dobře. Vybíhám z vody, neoprén jde snadno dolů a v depu standardní výkon. Vidím, že Irča je na tom podobně. Zahlídnu při výběhu s kolem na cyklistiku Radku lelkovou i Krytinu Zbuzkovou. Motivace. Radu mám hned v prvním kopci, ale protože moje plíce jsou tradičně v začátku schpny pracovat ne na plný výkon, jedu celý kopec vzadu. Nahoře to zkouším, a hlavně tu nebezpečnou zatáčku před námi, je tam pěkná lochna vlevo, chci najet z první pozice. V krátkém stoupání to jde na velkou a na rovině zařadím pilu a jedu, neb vidím v dálce asi 200-300m Krystinu Z. těsně před Hranicemi jí mám na 5 metrů, ale nevyšlo to a tak Hranicemi projíždím opět za své a je to tak i nadále. Táhlý kopec ke Stdánce se mi nejede O.K. a na druhý okruh se vůbec netěším. Míjím odbočku do depa, to si musím právě kolo ještě počkat a jedeme dál. Láďa čeká u silnice na souboj Irči a Heleny, tak lehce pozdravím a hurá dál. Před Hranicemi zahlédnu vpředu Petrua tak přemýšlím o možnosti dojetí. Jede ve společnosti asi tří borců /??/, já sám a ve stoupání ke Studánce se moc nešetřím a rozdíl nahoře je snad 50-60m. Dolů, ve sjezdu k depu to nehrotím, piju, připravuji tretry na rychlé sundání, takže povolit sucháče a nohy nahoru na z bot. Jsem v depu. Rychlé přezutí se daří a z depa jdeme s Petrou společně, opět. Petra jde svižně, mám odstup asi 5-6m. Po cca 600m však Ptra zastavuje, když před tím již vnímám tradiční problém s atypickým žebrem a dýcháním. Běžím tedy sám, není to dnes nic moc, co by člověk od dědka chtěl. Zahlédnul jsem v dáli Karla R., ale necítím se na dostihy. Míjím zpomalujícího Vencu Si. A trápím se pozvolna k obrátce. Cestou stačím registrovat vedení pavla Chrena i další v pořadí Jirku H. Smoldu a další. Po obrátce to celkem jde, taky najednou člověk zjistí, že na obrátku je to fakt do kopce. V závěru ještě bojuji s jakýmsi mladíkem, později zjišťuji vítězem M19, prohrávám 1 vt. 1:15:04.
Vyhlašuji pohár KK, výsledky jsem během vyhlašování Ašského triatlonu stačil vypsat ze startovky a zápisu z cíle, podařilo se. Medaile, poháry pro nejlepší borce Karlovarského kraje.
Olda Dvořák

 

Mistrovství karl. kraje v triatlonu

V neděli 10. Července se uskutečnilo mistrovství KK v triatlonu jednotlivců a týmů ve Studánce u Aše. Závod byl i dalším /4./ závodem Krajského poháru.
Závodilo se opět na původních tratích o objemech 0,4km plavání, 20km cyklistiky a 5,5km běhu. O vítězi mezi muži se rozhodlo až v závěrečném běhu. Nejlépe zaběhnul 5,5km dlouhou závěrečnou běžeckou část Pavel Chren /TRI Cheb/.Na dalších místech doběhli Karlovarští veteráni Jirka Hadrava a Martin Smolík /oba Slávia KV/. Mezi ženami zvítězila juniorka AC Startu Bára Hovorková, před Tamarou Maxantovou /Triatlet KV/ a vítězkou veteránek Krystínou Zbuzkovou /Aš/.
Kategorie :
M   19   1. Schubert Petr /Aš/                                   
                2. Patrik Sinkule /TRI Cheb/                              
                3. Luboš Lhoták /Aš/
Muži      1. Pavel Chren /TRI Cheb/                        
                 2. Jan Děbnár /Witte/                                         
                3. Vavruška Petr /Witte/                                     
M 40      1. Jiří Hadrava /Slávia KV/                         
                2. Martin Smolík /Slávia KV/                                    
                3. Bohdan Hofreiter /Aces KV/                                              
M50       1.  Rouča Karel /Slávia KV/
                2. Olda Dvořák /Triatlet KV/
                3. Michal Hnyk /TRI Žlutice/
Ž 19         1. Bára Hovorková /AC Start KV/
                2. Amanda Stašková /Aš/
Ženy        1. Tamara Maxantová /Triatlet KV/
                2. Petra Mikešová /Triatlet KV/
                3. Lelková Radka /Slávia KV/
Ženy 40   1. Krystína Zbuzková /Aš/
                2. Martina Kabilová /TRI Cheb/
                3. Šípová Irena /Aces KV/
Fotky z vyhlášení budou /odkaz na Acesu-fotila Radka Lelková
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář