Jdi na obsah Jdi na menu

Úspěšná premiéra Lucky Prokopové na MČR

14. 3. 2011

lucka.jpgO víkendu 12.-.13.3.2011 se konalo Mistrovství České republiky žactva v Jablonci nad Nisou. Když jsem si tak promítala naše účasti na těchto nejvyšších republikových soutěží, uvědomila jsem si, že tentokrát jsme na halové mistrovství žactva jeli vůbec poprvé. Premiéra to tedy byla 2 v 1. Protože Lucka Prokopová (96) jela na republiku poprvé, a to po přibližně půlročním atletickém tréninku. Když na atletickém halovém ovále to byl její 4. závod. Přihlášena byla na discplíny 60 m a 300 m.

Do Jablonce jsme dorazili před sobotním polednem, ubytovali v hotelu Sport hned vedle haly a šli jsme se společně s dalšími závodníky z krajské výpravy podívat do haly. Lucka zodpovědně pojala celý víkendový boj a po 14. hodině se začala připravovat na rozběh 60 m. Startovala ve 2. rozběhu a doběhla na 3. místě v novém OR 8.28, což znamenalo přímý postup do meziběhu, který startoval v 16,00 hodin. Rozběh byl nepříjemný především kvůli třikrát opakovanému startu, když favoritka běhu při druhém nepovedném startu byla diskvalifikována. Nervozita všech závodnic byla velká. V meziběhu - opět 2. běh a bohužel až krajní 7.dráha, v 8. dráze závodnice nenastoupila. V meziběhu nový OR na 8.22 a velká spokojenost. Po šedesátce si Lucka připsala první úspěch, a to 9. místo v České republice na 60 m ( a to že nepostoupila jako první do finále nás mrzelo jen trošku). Mohla tak odpočívat před večerní "třístovkou". Nervozita po šedesátce z Lucky už opadla.Na 300 m zase ve 2. rozběhu a ve 4. dráze, které jsme se tak báli. Nevadí. Protože Lucka ještě nemá moc zkušeností, měla za úkol pořádně to rozbalit, "kdo se bojí, nesmí do lesa". Prvních 150 m rozbalila max. tempem, výběh ve 4. dráze dokopečka jí nevyšel a začala "tuhnout", do cíle se snažila ještě bojovat a bylo z toho 2. místo. Bedlivě jsme sledovali i další závodníce a kolem 44 vt. bylo vážně o postup narváno. Čekali jsme u tabule výsledků, čas 43,99 znamenal postup do finále a nový osobní rekord ! Večeře, Superstar na Nově a spát :)

Ráno jsme po snídani vyrazili všichni do haly. V 11,00 hodin, finále B, tedy 2. rozběh a 2. dráha. Při rozvičování si Lucka vzorně zkusila výběhy zatáček ve 2. dráze a do rozběhu se připravovala s Chebskou závodnicí, Sárou Januškovou. Lucka i ve finále podala bojovný výkon, nicméně na silné soupeřky to nestačilo. Ovšem 7. místo na Mistrovství České republiky na 300 m je po tak krátké přípravě více než pěkné :)

Protože Lucky trenér, Oldřich Dvořák, je touto dobou na dovolené v zahraničí. Průběžně byl informován o vývoji závodu v Jablonci. V sobotu poslal Lucce na dálku: GRATULUJI K OSOBÁKŮM A POSTUPU. Držte se ! O.