Jdi na obsah Jdi na menu

V Aši jen Slávek a Olda

23. 10. 2011

 Jubilejní 30.ročník Běhu okolo Halštrovského potoka, od pramene až do Doubravy . Závod vede lesy podél Aše a z téměř 700m n.m. klesá až k 500 m n.m., je dlouhý 9 700. Traťové rekordy drží elitní běžci. Mezi muži Martin Mikeš časem 31:04 /2000/ a Ivana Sekyrová /2010???/ 35:28. Můj osobák je 39:45 /2002/.

Letos nás přivítalo slunečné, ale mrazivé počasí, když hlavně před startem to bylo hodně cítit. Naše velká skupina dala, vzhledem k možnosti startu na dětských, kratších tratích, přednost závodům v Klášterci. A to nám zase sdělí Lucka.

Na startu v Aši se sešlo tradičně hodně běžců a moc se mi líbilo, že v jednotlivých kategoriích, právě starty ašských a chebských běžců zamíchaly s bodovými zisky Ligy KV KK. Škoda, že někteří nepřijedou i blíž ke Karlovým Varům, Liga by měla úplně jiný průběh!!!

K závodu. Rozběhnul jsem závod celkem slušně, ale už po 1. km jsem věděl, že nemám den „Dé“. Ale i s tím se musí běžec vyrovnat. Najednou přede mnou byli snad všichni. Martina, Radka, Manfred a další děvčata i kluci. Až na 3. km jsem konečně doběhnul Martinu K. a začal přemýšlet o dalším postupu vpřed. Seběh další 3km nic moc ale nezměnil. Jen můj pocit byl již trochu lepší. Bohužel Radka, Manfred stále sice na dohled, ale daleko. V prvním pěkném stoupání však  vidím, že vzdálenost k Radce a Manfredovi /běželi cca 50m od sebe/ se začíná tenčit. Další mírná stoupání a jsme společně. To už běžíme ještě společně s pro mě neznámým borcem /Petr Matala-Aš/, vizuálně tipuji na M50+.Takže vzhledem k bodování se musím snažit ještě více. Daří se dostat před Radku, té to běželo fakt pěkně!!!, a následně i před Maniho. Jen ten borec PM, jede, a to především v sebězích. Dobíháme jakéhosi mladíka. Dáváme si to ve třech. Poslední km. Tam se mi nějak ulevilo a zdá se, že mi to jde, na Maniho se neotáčím, raději. V trojici jsme cca 300m před cílem, krátké, mírné stoupání mezi vilkami a poslední seběh. Mladík je samozřejmě rychlejší, ale nastoupil, tak to zkouším  taky. Na mladíka sice těsně nemám, ale daří se, co se dařit má. Seběh, sice asi trochu v křeči, ale PM mám. Nakonec se potvrdilo,že Petr Matala je r.1959.  Já 44:33, XY 44:39 Mani 44:55 Radka 44:59. Jirka Hůrka 44:00. Karel Rouča /42:41?/mi zase dal nafrak, musím s tím do NB něco udělat!!! Moje hodnocení výkonu  3- !!!

Slávek, při výklusu se dozvídám detaily,finišoval těsně z mladíčkem Radkem Fišerem. 36:05 Radek Slávek 36:06. Vyborně zaběhnul chebský dorostenec Jirka Gregor r.1994 /34:47/ a doběhnul jen 7 vteřinek za triatlonistou Kršňákem /1991/. Vítěz Pavel procházka zůstal za Martinovým rekordem dlouhé 2 minuty!!! Ženy vyhrála Radka Lelková a samozřejmě v čase jiné kategorie než jsou rekordní časy Ivany Sekyrové, nebo kdysi i Petry Šípové/ M18- 36:30/.

V cíli již svítilo sluníčko a i teplota se na slunci dostala určitě k 15-16°C. Výklus a jede se dom.

Olda Dvořák

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář