Jdi na obsah Jdi na menu

V sobotu pro medaile do Německa, v neděli do Jáchymova

6. 10. 2015

Po delší době vyrazili závodníci na atletické závody /přespolní běh/ do Německa, a to především

z důvodu srovnání s tamní konkurencí. Čekalo nás nejdříve 250km po dálnici směr Lipsko a

img_6100.jpgpotom už na místě /Braunsbedra u Geiseltalsee/trochu tápaní a orientace kudy, kolik atd.

Odměnou bylo krásné počasí, příjemná atmosféra a v těch delších závodech i nádherné výhledy

na překrásné jezero /na délku cca 7-8km/.

Vedoucí výpravy předseda Triatletu Lucie Markusková i šéftrenér Olda Dvořák byli s výkony i

vystupováním určitě nadmíru spokojeni. Posuďte sami. Mezi nejmladšími /1500M/ do 9 let

zvítězil  mezi kluky Robert Kučera po velkém boji /5:33,0 2. Hausner Ahlsdorf-SRN  3. Kerdel

Zeitz/. Mezi dívkami potom Natálka Seifertová soupeřkám nedala šanci /6:05,7/. V kategorii

M09 vyhrála s přehledem Eliška Kučerová /5:12,8 !!!!/, s velkým náskokem  před rovněž

Triatleťačkou Verčou Šalátovou 6:09,9. Na trati 3km v kategorii M12 po skvělém výkonu vyhrál

Vojta Svatek /9:03/, před Maxem Neukerem /9:05/ a Schadem /9:17, že by příbuzný Zátopkova

velkého soupeře a kamaráda/. Mezi děvčaty to byl rize Triatleťácký souboj. 1. Tínka Nová /9:20/,

2. trochu překvapivě Šárka Švejdarová 9:24 a 3. Terka Košíková  9:36. V závodě na 6,5km /běžel

img_6219.jpgse ještě i půlmaratón a 11,5km/, se představili jak mladíci, tak ostřílení běžci. Mezi těmi mladíky

/M JU 18/ si vedli skvěle i dorostenci  Štěpán Tůma /2. 23:21/ a  David Vondrášek/3.  23:24/.

Vítěz z SSV-MG Ahlsdorf Frieding zaběhnul 23:06. Nakonec si to dal i doprovod a nebylo to ani

tady vůbec špatné. Robert Kučera /tatínek od Roberta a Elišky a taky jeden z řidičů/ v kategorii

M40 obsadil 3. Místo /28:29/ a Olda Dvořák v M60 1.místo /30:03/.

V neděli potom na Panorámě v Jáchymově přidali mladí atleti Triatletu další medaile. A nejen

img_6545.jpgmedaile, ale především na start se postavilo 73 Triatleťáků.  Výsledkem bylo dalších dvacet /20

!!!/ medailí. V nejmaldší kategorii kluků dokonce trio obsadilo celé stupně /1. Tomík Matoušek

2. Havlina Krištof 3. Chalupa Mikuláš. I v další kategorii to dopadlo stejně , 1. Adam Hanek 2.

Michal Zeman  3. Petr Holeček. Ročník 06-07 1. Robík Kučera 1:29,8 a 3. Lukáš Krbec img_6243.jpg1:32,2. r.

04-05 3. místo Lukáš Hamata 3:15,7 a r.02-03 3. Vojta Svatek 8:51,3. r. 00-01 2. Míra Vdoviak

13:47,2. r. 98-99 asi největší překvapení David Vondrášek 1. /v absolutním pořadí hlavího závodu

6. místo !!!!/ 28:12,9. V hlavním závodě potom doběhnul 3. Radek Sedněv za 27:23,9 M40 4.

Slávek Švejdar  za 28:59,8 a M50 na 2.místě Jindra Mikeš za 32:31,4. Mezi dívkami /ženy/ v

nejmladších suverénně vyhrála Emička Kraftová a 2. byla Straková Kristýnka.  r.06-07 2.

Kadlecová Barbora /1:36,0/ /tady pozoruhodně 5. 5. 6. 7. i 8. místo /Bonischová,Havlín,Kosová

T., Kosová K., a Šíchová. r.04-05 1. Eliška Kučerová po velkém boji za 3:05,9 a r. 02-03. 1. Tínka

Nová 5:22,1. V kategorii 98-99 vyhrála Kateřina Svatková /17:11,9/.