33_20231123_092608.jpg
22_20230928_185401.jpg
589_20240227_111856.jpg

3 finálová umístění na šampionátu mezi juniory

Halová sezona vrcholí, o uplynulém víkendu jsme strávili 3 dny v Ostravě na vrcholné akci v hale pro mládež -dorost a juniory. Do Ostravy odjíždělo 5 závodníků v individuálních disciplínách, kteří se probojovali výkonnostním sítem a dalších 10, kteří nastupovali ve štafetách.

Největší pohled se upínal na juniora Lukáše Krbce, který se v loňské sezoně v hale protrápil se svalovým zraněním a v létě se zaměřil hlavně na 400ku, ve které zaznamenal největší úspěch, těsně mu utekla medaile na MČR dorostu, ale naopak když dostal šanci startovat na Mezistátním utkání ve Slovinsku, chytil svoji šanci za pačesy a 3. místo bylo úžasné k tomu nový krajských rekord na 400 m po mnoha mnoha letech. Tentokrát 60 m v hale proťal za 7,06 a zajistil si tak postup do finále juniorů, bohužel již právě v rozběhu se ozval opět zadní stehno a finále již tak nebylo možné běžet. Luky prošel kontrolou doktorky šampionátu, dostal první zaléčení a nyní bude pokračovat vyšetřeními u nás v K. Varech, které ukážou jak moc byl sval zraněný. Tím pádem se nám rozpadla juniorská štafeta, což nás hodně mrzelo, jako trenéři jsme měli den na to vymyslet, jak budeme postupovat při sestavení dalších štafet. 

V sobotu se ještě na start jako další postavil do vrhačského kruhu čerstvý dorostenec Petr Zahrádka, který už v rozcvičování se nedokázal dobře srovnat, jednou navíc vypadl z kruhu až na zem o narazil se o hranu podesty kruhu. V soutěži ale nastoupil, ale hodně se pral s technikou, proto jeho výkon 12,28 m zůstal cca o metr za očekáváním a my víme, že Péťa má rozhodně na lepší výkon. V podvečer svůj start na 3 000 m rozběhla juniorka Eliška Kučerová, která velmi dobře zvládla takticky celý závod a její 7. místo a nový osobní rekord zlepšený o 8 vt. má hodnotu 11:03,15, tady se nám zadařilo ! Děvčata připravující se na Sportovním gymnáziu v Plzni pod vedením svých nových trenérů Ryby a Konopa ale stále soutěžící ještě v našich dresech, dorostenka Bára Kyselá v prvním dni startovala na 60 m  8,04 zaostala lehce za svým osobním rekordem, na postup do finále do nestačilo, dorostenka Carla Bašistová startovala ve 2. běhu na 800 m 2:25,02 je taktéž za jejím osobním rekordem. 

V neděli nás pak čekalo 200 m, kde nastoupila Bára Kyselá 5. místo v rozběhu 26,19 je těsně za osobním rekordem, na 1500 m se postavila ještě Eliška Kučerová a obsadila druhé finálové umístění tentokrát 8. místo. 

Štafetu juniorů jsme kvůli zranění Lukyho (navíc den před odjezdem se nám zranil další skvělý sprinter Franta Trávník) nemohli postavit, museli jsme poštelovat i sestavu dorostenecké štafety, která nastoupila ve složení Prokop, Denk, Váša a Vančura čas  1:37,31 -znamená průměr 24,32 a celkové 14. místo. Dorostenky nastoupily v sestavě Koněvalíková, Bašistová, Straková a Kyselá a čas 1:46,61 - znamená průměr 26,65 a celkové 12. místo.

Všem závodníkům gratulujeme za nominaci na tento šampionát a za snahu zde dosáhnout co nejlepších výsledků ! Do léta času dost, snad i ten stadion už budeme mít :-)

Na šampionátu padlo velké množství národních rekordů, je vidět, že výsledky mládeže jdou stále rok od roku nahoru.. budeme se snažit alespoň nějak obstojně sekundovat, ikdyž máme trošku pochybnosti, jak tito úspěšní mládežníci již musí 'dřít' na takové výkony, které padly. Kéžby to bylo tak, že roste nová a velmi úspěšná seniorská reprezentace ! 

Související odkazy