V neděli 7. června 2026 se ve Stříbře uskutečnilo 2. kolo OMD staršího žactva. Naše družstvo starších žákyň si vedlo výborně a v konkurenci týmů z Karlovarského a Plzeňského kraje vybojovalo celkové 3. místo. Výsledek je o to cennější, že družstvo nastoupilo v oslabené sestavě. Citelně nám chybělo několik závodnic, především v běžeckých disciplínách na delších tratích, kde jsme přišli o důležité bodové zisky. Přesto děvčata předvedla bojovné výkony, získala řadu cenných bodů a ukázala, že dokážou držet krok i se silnějšími týmy.










Vybojovali jsme opravdu velké množství medailí a mnozí závodníci si vytvořili nové osobní rekordy. Pro některé děti to byly vůbec první závody v pražské hale, kam se dostaneme jen jednou za rok, a o to větší to byl pro ně zážitek.Chtěli bychom všechny děti moc pochválit. Byly úžasnou partou, podporovaly se, fandily si a držely při sobě. I když jsme byli pravděpodobně nejúspěšnějším týmem co do počtu medailí, pro nás to nebylo to nejdůležitější. V těchto kategoriích totiž nejde primárně o medaile. Nejdůležitější je, aby si děti vytvořily vztah ke sportu, radost z pohybu a aby u atletiky vydržely co nejdéle. A přesně to jsme v Praze viděli – radost, nadšení, týmového ducha a krásné sportovní zážitky.To je pro nás ta největší odměna.
PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ VŠEM TRENÉRŮM, POMOCNÍKŮM za přípravu dětí
pozn. první várka fotek je tu
děkujeme Ladislavu Davidovi