22_20230928_185401.jpg
832_20260413_100236.jpg

Víkend plný sportu a zážitků

Uplynulý víkend byl doslova nabitý sportovními akcemi, vzděláváním i skvělými výkony. Naši závodníci i trenéři byli vidět na mnoha místech napříč republikou a opět potvrdili, že náš klub žije sportem naplno.

Takový byl předešlý víkend – plný pohybu, energie a radosti ze sportu.

  • Zatímco v Karlových Varech probíhalo školení nových trenérů pro zájemce z celé České republiky, kterým provázeli trenérka Lucie Markusková, Aja Straková, úrazovou prevenci představil lektor Miloslav Panáček, fyzioterapii vhodnou pro děti mladšího školního věku pak fyzioterapeutka a pedagožka Kateřina Leitermanová.
  • Naši trenéři se ve stejný den aktivně vzdělávali také na odborném semináři v Plzni. Neustálé zlepšování a sbírání nových zkušeností je pro nás důležitou součástí práce. 
  • Závodní část víkendu nabídla pestrý program napříč kategoriemi. Malí atleti i zkušení triatlonisté si vyzkoušeli aquatlon v Příbrami, kde někteří z nich dokonce vystoupali na stupně vítězů - a že to byl Český pohár. Medaili si odvážejí Kateřina Hošťálková a Ela Kořánová.  V Plzni jsme měli zastoupení také v dětských bězích v rámci půlmaratonu, kde nechybělo nadšení ani bojovnost.
  • Vrhači pak zajeli do Mostu na své první jarní házení, všichni si vedli velmi dobře !
  • Velmi cennou zkušeností byla také účast na Mistrovství České republiky v půlmaratonu v Pardubicích, kde naši závodníci poměřili síly s republikovou špičkou a Štěpán Maaz tak skvěle reprezentoval, 13. místo celkově a 11. místo v kategorii do 39 let 1:10,38 skvělý čas ! Další běžecké starty jsme zaznamenali také na desítce v Nymburku, kde zvítězila Lenka Kůsová.
  • Na své si přišli i cyklisté, kteří vyrazili na tradiční jarní závod Bahno na Goethově vyhlídce. Nikolka Brožová navíc celý jarní seriál ovládla a zvítězila v něm !
  • Ani neděle nezůstala pozadu – v Krásném Dvoře se naplno zapojili závodníci z přípravky, žactva i dorostu, kteří předvedli velké nasazení a chuť závodit. Medaili si odvezli Ema Paulová, Mikuláš Gráf, Bartoloměj a Ferdinand Andreovský, Nikola Růžková, Timm Šmehlík a Adam Fišer.

Děkujeme všem závodníkům, trenérům i rodičům za skvělou reprezentaci a podporu.