48_20240128_180014.png
38_20231123_094111.jpg
541_20231106_105354.jpg

Vzdělávání trenérů pokračovalo seminářem v Praze

Další vzdělávání trenérů bylo o uplynulém víkendu na programu na FTVS v Praze. Pro trenéry mládeže byl připraven dvoudenní program.

Dvoudenního programu se zúčastnil vedoucí trenér SpS Vašek Triner, který měl možnost si vyslechnout velmi zajímavé přednášky.

Proběhlo zhodnocení sezony, plánování akcí SCM v nejbližším období, organizace ČPTM (Jan Koutník), přednášky na odborná témata - Variabilita srdeční frekvence (HRV monitoring) příklady využití v běžeckém a skupinovém tréninku (Michaela Treglerová, Petr Šarapatka a Radim Šlachta), Rozvoj talentu v kontextu české atletiky ("Talent development"-Jan Koutník) a Profesionální atlet + Reflexe úspěšné kariéry (Josef Karas, Radek Juška). Všem děkujeme za aktivní přístup a hojnou účast! Zúčastnilo se přes 120 trenérů z celé republiky. 

V sobotu se pak přidal i druhý trenér Luboš Sochůrek a semináře se vedly v následujícím duchu :  Na programu byla témata: Safeguarding: Etika a ochrana osobnosti v atletice (Lenka Semerová, Markéta Brabcová) a dále proběhla Panelová diskuse s trenéry účastníků MEJ Jeruzalem 2023 (Dana Jandová, Lukáš Dejdar, Petr Šarapatka). V odpoledním bloku praktických lekcí Předvedli ukázky z tréninku Dana Jandová (netradiční rozcvičení + překážkové sprinty), Milan Kovář (skok daleký + trojskok + odrazová průprava), Svatoslav Ton (skok vysoký - rozběh + odrazová průprava), Milan Brzek (vrh koulí otočkou pro začátečníky + kondice) a pro trenéry atletických přípravek připravila ukázkovou lekci Jana Střelcová. 

Zdroj: Facebook Metodika ČAS 

Děkujeme našim trenérům za účast ! a v listopadu ještě se vzděláváním nekončíme

- Lucie Markusková se bude vzdělávat na semináři pro trenéry vrhačů 

- Ivana Pachmanová a Šárka Štěříková pak vyrážejí na semináře Fyzio hravě